Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Alkomaty inwestycją w bezpieczeństwo

 
Elbląg, Alkomaty inwestycją w bezpieczeństwo fot. (nadesłane)

 Robimy wiele, aby zapewnić gwarancję bezpieczeństwa sobie i najbliższym; wykupujemy polisy, inwestujemy w okna antywłamaniowe i testowane na wypadkowość samochody. Zapominamy jednak o pomiarze podstawowego czynnika, który może przesądzić o niefortunnym wypadku - wiedzę o nim zapewnić nam mogą alkomaty.

Jaki alkomat kupić
     Należy zacząć od uświadomienia sobie, że posiadanie i używanie alkomatu nie jest wymysłem ani kaprysem, lecz faktycznym elementem odpowiedzialnego podejścia do wielu spraw. Ogromna ilość wypadków - nie tylko samochodowych ma przyczynę w złej ocenie własnego stanu. Nie jest prawdą, że po wieczornym lub nocnym spożyciu alkoholu rano organizm jest już zregenerowany; każdy organizm ma na dodatek inną przemianę materii. Aby precyzyjnie zdiagnozować swoją zdolność do prowadzenia pojazdu lub podjęcia pracy, należy użyć analizatora wydechu, czyli alkomatu.
     Jednak, alkomat alkomatowi nierówny; od stycznia 2008 roku, wraz ze zmianą ustawy, nie podlegają już regulacjom prawnym kontroli metrologicznej, co oznacza, że nie muszą już podlegać legalizacji. W praktyce, okazuje się, że nieserwisowane alkomaty często nie podają rzeczywistych wyników, co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo ich użytkowników.
     
     Wymysł czy konieczność
     Aby być pewnym pomiarów alkomatu, należy kupić sprzęt certyfikowany, zatem dający gwarancję realnych wyników. Stanowi to pewien wydatek, lecz niewygórowany- ceną może być życie i zdrowie nas i naszych bliskich. Co ciekawe, alkomaty nieposiadające certyfikatów nie są znacznie tańsze od tych, profesjonalnych. Czy warto zatem ryzykować?
     Problemy wynikające z błędnego samobadania to bardzo szeroka lista. Utrata prawa jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu to tylko wierzchołek góry lodowej; zawody wymagające pracy przy ciężkich, produkcyjnych maszynach (stolarskich, tokarskich, spawalniczych) wymagają od pracowników całkowitej trzeźwości, a oprócz dyscyplinarnego zwolnienia z pracy, osobie będącej pod wpływem alkoholu w miejscu pracy nie przysługuje odszkodowanie w razie wypadku na stanowisku. A wypadki przy ciężkich maszynach rzadko bywają błahe.
     
     Alkomat policyjny dla każdego
     Czy do uzyskania poprawnego pomiaru alkomatem trzeba się zaopatrzyć w profesjonalny alkomat policyjny przesiewowy? Niekoniecznie; sprzedawcy certyfikowanych alkomatów posiadają w ofercie także sprzęt pomiarowy kierowany do osób prywatnych, chcących gwarancji miarodajnych samobadań. Istnieje także możliwość zaopatrzenia się w jednorazowe alkotesty zwane też testerami trzeźwości. Nie warto ryzykować długofalowych kłopotów z powodu niedopatrzenia lub zaburzonego wyniku- sprawdzić swój poziom trzeźwości należy za każdym razem, gdy pojawia się jakakolwiek, chociażby najmniejsza wątpliwość. To samo tyczy się wspomnianego już wyboru alkomatu, który spełniając rygorystyczne normy będzie gwarancją odpowiedniej diagnozy.
     

     ----reklama----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl