Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Andrzej Lepper: tak czy nie?

Sąd Rejonowy w Elblągu wysłał do posła Samoobrony Andrzeja Leppera pismo z zapytaniem, czy zrzeknie się immunitetu w prowadzonej przeciwko niemu sprawie karnej.

- Po wyborach sąd otrzymał informację od prawnika Leppera (Róży Żarskiej, która broni także Danutę Hojarską - dop. autora), że złoży immunitet, ale było to tylko ustne zapewnienie i od tej pory zapadła głucha cisza - wyjaśnia rzecznik Sądu Okręgowego, sędzia Ewa Mazurek.
     Dlatego sąd postanowił o to samo zapytać posła jeszcze raz - pisemnie.
     - Pismo jest krótkie, chcemy tylko wiedzieć: tak czy nie - mówi Ewa Mazurek i dodaje, że list jest swego rodzaju nagrodą za sprawowanie się w czasie trwającego od grudnia ub. r. procesu za obelgi, jakimi w styczniu 1999 r. podczas rolniczej blokady w Nowym Dworze Gdańskim Lepper obrzucał Jerzego Buzka, wojewodę pomorskiego - Tomasza Sowińskiego, szefa AWS Mariana Krzaklewskiego oraz ówczesnych ministrów rolnictwa i MSWiA: Jacka Janiszewskiego i Janusza Tomaszewskiego.
     - Lepper będzie mógł skorzystać z danego przez konstytucję prawa do dobrowolnego uczestnictwa w procesie, bo dotychczas nie było w jego przypadku tak dużych problemów z dyscypliną, jak w przypadku Danuty Hojarskiej, która zresztą po wyborach nie złożyła nam oświadczenia o chęci uczestnictwa w swoich procesach - wyjaśnia sędzia Mazurek.
     Hojarska i jej mąż Ryszard jest oskarżona o sfałszowanie zezwolenia na widzenie z synem Łukaszem, który odbywa karę 3,5 lat więzienia za rozboje i wymuszenia. Druga tocząca się przeciwko niej w Elblągu sprawa dotyczy wyłudzenia w 1997 r. 220 tysięcy zł kredytu na zakup maszyn rolniczych. Orzekający w tej sprawie sędzia zarządził areszt dla obojga małżonków z powodu podejrzeń o fałszowanie zaświadczeń lekarskich i przedłużanie tym samym procesu. Podobnie podejrzane zaświadczenie o chorobie żony - zdaniem sądu - Ryszard H. przedstawił także na ostatniej rozprawie - 5 października.
     Rzeczniczka elbląskiego Sądu Okręgowego dodaje jednak, że w stosunku do obu posłów sąd i tak rozpocznie procedurę "sejmową" uchylania immunitetu. Zgodnie z decyzją elbląskiego Sądu Okręgowego z 25 października br., w najbliższych dniach Sąd Rejonowy zwróci się o uchylenie immunitetu za pośrednictwem ministra sprawiedliwości do Sejmu.
     Na odpowiedź na zapytanie sądu Andrzej Lepper dostał 7 dni.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Jakie społeczeństwo tacy i jego reprezentanci , brrrrr
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  prosiaczek(2001-11-06)
 • WRACA MI WIARA W SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JĘDREK(2001-11-06)
 • Wypowiedzmy wojnę hiper- i supermarketom zagranicznym - powiedział w poniedziałek pod kaliskim ratuszem ponad 2 tysiącom protestujących tam kupców z południowej Wielkopolski wicemarszałek Sejmu Andrzej Lepper. Po południu odbyła się tam manifestacja przeciw zamiarom budowy w tym mieście kolejnego wielkopowierzchniowego sklepu jednej z zagranicznych firm handlowych. Protestujący przyszli z czarnymi flagami i transparentami. Znaczna część sklepów, w tym wszystkie należące do "Społem" PSS, zamknięto na prawie dwie godziny. Kupcy wręczyli władzom Kalisza list protestacyjny wraz z 17 tys. podpisów osób przeciwnych budowie. Plan budowy nowego hipermarketu o powierzchni 8000 m.kw. negatywnie zaopiniowała już komisja rozwoju i promocji Rady Miasta. Kupcy twierdzą, że nowy obiekt wyeliminuje w mieście prawie 140 małych sklepów, a pracę straci około 800 osób, głównie kobiet. Wicemarszałek stwierdził, że w żadnym kraju posiadającym wystarczającą sieć sklepów obcy kapitał nie jest zwalniany z podatków oraz korzystania z gotowej infrastruktury miasta. Zrobię wszystko, aby nawet już istniejące supermarkety wyprowadziły się z Polski. Wystarczy, abyśmy zmienili kilka ustaw, które stworzą im (właścicielom supermarketów) takie same warunki działania, jakie mają polscy handlowcy - powiedział do tłumu manifestantów. Wicemarszałek zapowiedział, że jeśli ten rząd będzie nadal ślepo wierzył Radzie Polityki Pieniężnej i Leszkowi Balcerowiczowi, to "Samoobrona" nie podzieli jego losu. O prezesie NBP powiedział, że ponosi on winę za tysiące ludzi, którzy z powodów materialnych targnęli się na własne życie i doprowadzi do tego, by polityka tego szubrawca i szkodnika była ścigana jako zbrodnia przeciwko ludzkości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  a.Leper(2001-11-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Volkswagen
Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski