Środa 24-10-2018, imieniny Antoniego, Marcina
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Animals w schronisku

Elbląg, Animals w schronisku

Elbląskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt od dnia 1 stycznia 2009 r. zostało przejęte przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Animals”. O sytuacji w schronisku i o jego potrzebach informuje nas Dorota Leszczyńska, jedna z pracujących tam wolontariuszek Animals:

Sytuacja przebywających w schronisku psów i kotów już się poprawiła. Zwierzęta są odpowiednio diagnozowane, leczone, szczepione, w planach są sterylizacje i kastracje wszystkich zwierząt przebywających tam do czasu adopcji przez nowe domy.
     Jest to jednak dopiero pierwszy miesiąc działania nowego kierownictwa, dlatego potrzebna jest pomoc ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los porzuconych istnień.
     Schronisko przyjmuje koce, kołdry, ręczniki, poduszki, grube swetry i bluzy polarowe, również materiały budowlane, środki czystości, legowiska dla zwierząt, miski, obroże, kagańce, smycze, karmę.
     Oprócz tego, jako nowość w elbląskim schronisku, jest możliwość pomagania w formie wolontariatu. Pomagać można przy wyprowadzaniu psów na spacery, przy głaskaniu i czesaniu psów i kotów, można dawać ogłoszenia i szukać domu ulubionym podopiecznym. Chętnych wolontariuszy kierownictwo schroniska zaprasza na rozmowę w dni powszednie.
     Jest możliwość przeznaczenia 1 proc. podatku na rzecz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals”, gdyż organizacja ta posiada status OPP. Chcąc przekazać tę kwotę na to stowarzyszenie, należy wpisać jego pełną nazwę w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego:
     Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ „Animals”, nr wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego: KRS: 0000069730. W rubryce „dodatkowe informacje” - dopisek „Schronisko w Elblągu”. Pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczone będą na zakup karmy, leków i poprawę stanu technicznego schroniska.
     Ponadto cały czas zachęcamy do adoptowania psa lub kota ze schroniska. Zwierzęta są wydawane zdrowe, zaszczepione, koty już są wykastrowane i wysterylizowane. Schronisko dla odwiedzających czynne jest od poniedziałku do soboty w godzinach 12-17. Zwierzęta adoptowane ze schroniska potrafią odpłacić się olbrzymią wdzięcznością i miłością.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • w końcu! warunki w naszym miejscowym schronisku były poniżej krytyki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  K.A.K.(2009-01-30)
 • Super ! Chyba zostanę wolontariuszem. .. Zawsze to chciałam robić ale powszednio nie wolno było. .ale teraz chyba moje marzenie się spełni; Będę Pomagać !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zwierzaczkomianiaczka(2009-01-30)
 • Wreszcie mam nadzieje, że nie będzie takich warunków jak powszednio. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Przyszłość przyjaciela !(2009-01-30)
 • no nareszcie poprawi sie byt naszych zwierzaczków i ne tylko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-01-30)
 • i dobrze się stało bo to co było do tej pory to zgroza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-01-30)
 • No do tej pory jedynym lekiem na wszystkie choroby była eutanazja- ziwerzęta nie były leczone. Adopcje zerowe, bo nie pozwalano robić zdjec, dawać ogłoszeń, żeby w ogóle zobaczyć zwierzeta trzeba było być silnym i zdeterminowanym, bo pani kierownik na niczym nie zależało. Teraz na szczęście zwierzęta sa leczone, psy jużod stycznia wyprowadzane na spacery, wszystkie koty posterylizowane. A to dopiero poczatek zmian :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ss.dd(2009-01-30)
 • straszne poprostu straszne ! ! !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Centka(2009-01-30)
 • naszczęście teraz te zwierzaki będą miały dobre warunki nie to co ostatnio !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Centka(2009-01-30)
 • A może państwo potrzebujecie pracowników na stałe do tego schroniska??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Menia(2009-01-30)
 • W sprawie pracy to chyba lepiej sie zapytać bezpośrednio w shcronisku, a nie na portelu???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-01-30)
 • A mnie nie podoba się samozachwalanie i żebranie nowych właścicieli schroniska. Nie byłabym taka pewna nowej władzy schroniska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  w(2009-01-30)
 • To nie jest SAMOZACHWALANIE. Tekst napisała wolontariuszka, i ma on charakter czysto informacyjny. Powstał dlatego, z e moze wielu udzi nie wie, że dużo rzeczy w schronisku sie zmieniło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ss.dd(2009-01-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Czytnik kart kryptograficznych Mini