Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ankietowani: W Pasłęku jest bezpiecznie

Elbląg, Ankietowani: W Pasłęku jest bezpiecznie Ankietę wypełniło 100 pasłęczan (fot. KMP Elbląg)
Rek

Ponad 65 procent badanych pasłęczan uważa, że mieszka w bezpiecznym mieście. To wynik o 11 procent lepszy od tego, który został uzyskany w roku ubiegłym. Co więcej, żadna ze 100 zapytanych osób nie wypowiedziała się negatywnie uznając, "że Pasłęk nie jest bezpieczny". Ankieterzy pytali o opinię mieszkańców osiedli: Pasłęczanka, Zarzecze, Stare Miasto oraz ulicy Bankowej i przyległych.

Ankietowani najbezpieczniej (76 procent) czują się w swoim środowisku (dom, mieszkanie, podwórko). Natomiast na pytanie "Czy nie obawiasz się wieczorem, w nocy wyjść z domu i spacerować po swojej miejscowości" 65 procent ankietowanych wyraziło opinię, iż nie ma takich obaw. Rok temu na to samo pytanie pozytywnie odpowiedziało 55 procent ankietowanych. Pasłęczan zapytano również o ich zdaniem największe zagrożenia. 25 procent wskazało na piratów drogowych, 19 na bandytów, zdaniem 13 procent to wandale, a zagrożenie ze strony osób nietrzeźwych upatruje 12 procent pytanych. Ankietowani najmniej obawiają się natomiast hałaśliwych sąsiadów i narkomanów to wynik odpowiednio 7 i 2 procent. W roku 2010 nastąpiło przesunięcie kategorii uznawanych przez ankietowanych za najbardziej zagrożone. W porównaniu z rokiem 2009 znacznie bardziej wzrosły obawy przed naruszeniami porządku przez uczestników ruchu drogowego, zmalały natomiast te związane z przestępczością pospolitą oraz agresywną młodzieżą.
     Pracę policjantów Komisariatu Policji w Pasłęku za dobrą i bardzo dobrą uznało 46 procent ankietowanych (wzrost o 15% w porównaniu z rokiem ubiegłym), natomiast 7 procent wypowiedziało się na ten temat zdecydowanie krytycznie. Ocenę dostateczną pasłęckim policjantom wystawiło 34 procent ankietowanych. Widać tu zdecydowane przesunięcie notowań pasłęckich policjantów w kierunku oceny dobrej. Odnośnie znajomości dzielnicowych 62 procent ankietowanych stwierdziło, że zna swego dzielnicowego, a jeżeli nawet nie wie jak się on nazywa, to wie w jaki sposób znaleźć z nim kontakt.
     Z opinii wyrażonych przez badanych mieszkańców jednoznacznie wynika, iż w ich ocenie najskuteczniejsza formą działań prowadzących do podniesienia poczucia bezpieczeństwa w miejscu ich zamieszkania nadal pozostaje częstsze pojawianie się tam patroli policyjnych - pieszych - 30 procent oraz zmotoryzowanych - 31 procent. Ostatnie 12 pytanie ankiety miało charakter półotwarty, dzięki czemu respondenci mogli wskazywać swoje pomysły na podnoszenie poczucia bezpieczeństwa w mieście. Z zebranych tu opinii i sugestii wynika, że respondenci oczekują m.in. zwiększenia ilości patroli ze Strażą Miejską.
     Kolportaż oraz zebranie ankiet przeprowadzone zostało w ramach współpracy z ZHP w Pasłęku. Ogółem na terenie Pasłęka rozdysponowano 100 ankiet

mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy