Wtorek 06-12-2016, imieniny Mikołaja, Emiliana

512 918 555

30 listopada godz. 9.14 Uff - nareszcie jesień! 30 listopada godz. 9.14 Uff - nareszcie jesień!

Atak w natarciu

Integracyjny Klub Sportowy Atak jest największym w województwie warmińsko-mazurskim klubem sportowym niepełnosprawnych.

Zawodnicy IKS zrzeszeni w dziesięciu sekcjach aktywnie uczestniczą w imprezach sportowych miejskich, krajowych i międzynarodowych. Atak był m.in. współorganizatorem imprezy „Rancho Strong”, który w niedzielę odbył się w Bażantarni. W zawodach wzięli udział niepełnosprawni siłacze. Lekkoatleci „Ataku” na mistrzostwach Polski w Szczecinie zdobyli 12 medali: 3 złote, 3 srebrne i 6 brązowych.
     - Nasi zawodnicy byli w świetnej formie – mówi Aneta Rękas-Woźny prezes IKS. - Ustanowili swoje życiowe rekordy.
     M.in. Elżbieta Statkiewicz w biegach na 100, 200 i 400 m zdobyła medale we wszystkich kolorach; Zbigniew Kempiński zdobył złoto za rzuty dyskiem i oszczepem, a brąz za pchnięcie kulą; Jaromir Brekau za rzut dyskiem zdobył srebrny, a za rzut oszczepem – brązowy medal. Trenerem lekkoatletów jest Jerzy Dąbrowski.
     Na Mistrzostwach Polski w Siatkówce na Siedząco w Busku Zdroju, zawodnicy Ataku wywalczyli II miejsce i wrócili do domu ze srebrem.
     Czterech zawodników wyjechało na Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Są to: Michał Suliga, Krzysztof Nowak, Kuba Ruciński i Paweł Łukin. Trenerem pływaków jest Karol Krzykowski.
     Od 1 do 15 lipca około 40 niepełnosprawnych sportowców wszystkich uprawianych w Klubie dyscyplin, będzie zdobywać formę na obozie w Zakopanem.