Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bądź aktywny w każdym wieku

Elbląg, Bądź aktywny w każdym wieku

Masz więcej niż 50 lat? Siedzisz w domu, a chciałbyś aktywnie spędzać czas? Weź udział w bezpłatnych zajęciach sportowo-ruchowych organizowanych specjalnie dla seniorów. Zajęcia gimnastyczno-taneczne, Nordic Walking, aqua fitness, pieszy rajd – to wszystko odbędzie się w ramach projektu „Bądź aktywny w każdym wieku”.

Wszystko po to, by stworzyć możliwość aktywnego wypoczynku dla osób dorosłych i seniorów. Przygotowywane formy aktywności fizycznej i sposoby spędzania czasu wolnego mają zaszczepić w uczestnikach projektu chęć prowadzenia zdrowego stylu życia. Raz w miesiącu będą odbywały się także spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin związanych ze zdrowym trybem życia: psychologiem, dietetykiem, rehabilitantem i ratownikiem medycznym. Projekt realizowany będzie do grudnia, a na jego zakończenie odbędzie się integracyjny turniej tańca dla seniorów.
     - Zakładanym rezultatem jest promocja aktywnego trybu życia wśród jak największej liczby seniorów, stworzenie im możliwości udziału w programach aktywizacji ruchowej, a także przeciwdziałanie nadwadze i otyłości – mówią organizatorzy projektu.
     Pierwsze spotkanie dla seniorów zaplanowano na 29 września. O godz. 10 spotkają się oni na parkingu przy wiatach w Bażantarni, gdzie odbędą się zajęcia Nordic Walking. Uczestnicy proszeni są o zabranie kijków. Osoby, które ich nie mają mogą zgłosić chęć wypożyczenia organizatorom (do 26 września).
     W projekcie „Bądź aktywny w każdym wieku” mogą wziąć udział seniorzy powyżej 50 roku życia z Elbląga i okolic. Udział jest bezpłatny, ale o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 609 977 220 lub 55 611 01 30/40 (w godz. od 8 do 16). Zgłoszenia na pozostałe zajęcia przyjmowane są do 30 września.
     
Projekt „Bądź aktywny w każdym wieku”, realizowany przez Stowarzyszenie Jantar oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przy współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Elbląg ds. seniorów, został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem