Piątek 15-02-2019, imieniny Faustyna, Jowity
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bądź aktywny w każdym wieku

 
Elbląg, Bądź aktywny w każdym wieku
fot. nadesłana

Nordic walking, zajęcia taneczno-gimnastyczne, aqafitness, taniec towarzyski oraz spotkania z rehabilitantem, dietetykiem, psychologiem i ratownikiem medycznym – tak mijał czas uczestnikom projektu „Bądź aktywny w każdym wieku”. W sobotę, 13 grudnia, seniorzy zapraszają na taneczne pokazy do „Światowida”. Wstęp jest wolny.

W projekcie „Bądź aktywny w każdym wieku” udział wzięło ponad 50 osób, które chętnie uczestniczyli w organizowanych dla nich zajęciach i warsztatach.
     
     Ćwiczenia pod okiem rehabilitanta

     - Na przykład pani rehabilitantka podczas spotkania podkreślała jak ważny jest ruch w życiu seniora, namawiała do porannej gimnastyki i pokazywała ćwiczenia – opowiada Joanna, Karpiuk, koordynator projektu.
     Uczestnicy zajęć byli bardzo zadowoleni z warsztatów.
     - Nasze kości są już nie pierwszej młodości, a ćwiczenia, jakie pani rehabilitantka pokazał na pewno je usprawnią – mówi pani Stanisława, uczestniczka projektu. – Zajęcia bardzo mi się podobały i z tego, co słyszałam pozostałym paniom również. Ćwiczenia były dostosowane do naszego wieku, bardzo przydatne, takie, które możemy wykonać samodzielnie z domu. Chętnie skorzystałybyśmy w przyszłości z tego rodzaju spotkań.

 


     Na pokazowym turnieju

     Wśród zajęć dla seniorów nie zabrakło także zwiedzania elbląskiej starówki. We wtorek, 9 grudnia, uczestnicy projektu spacerowali z przewodnikiem z PTTK po Starym Mieście. Poznali m.in. historię domu królewskiego, w którym obecnie znajduje się Hotel Elbląg i zobaczyli makietę XVII – wiecznego miasta Elbląga.
     Po relaksacyjnym spacerze czas na zaprezentowanie tego, czego nauczyli się seniorzy podczas tanecznych warsztatów.
     - Już w najbliższą sobotę, 13 grudnia, uczestnicy projektu wystąpią podczas pokazowego turnieju integracyjnego – mówi Joanna Karpiuk, koordynator projektu. - Turniej odbędzie się na sali sportowo-widowiskowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” o godz. 18. Seniorzy zaprezentują krótką choreografię zbudowaną na bazie cha-chy i tańca nowoczesnego.
     Zatańczą również seniorskie pary z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. Dodatkową atrakcją będzie pokaz w wykonaniu dzieci i młodzieży z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” oraz uczestniczek zumby z Centrum Tańca „Promyk”.
     
     Aktywny i zdrowy styl życia

     - Ostatnim działaniem w ramach projektu będzie konferencja pod hasłem „Kształtowanie zdrowego stylu życia seniorów poprzez aktywność fizyczną”, która odbędzie się 15 grudnia w kameralnej sali Kina Światowid, o godz. 10. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele ośrodków seniorów z różnych województw – mówi Joanna Karpiuk.
     Podczas konferencji zostanie zaprezentowany także materiał filmowy tworzony przez okres realizacji projektu.
     - Kamera uczestniczyła w wybranych zajęciach i spotkaniach, jakie zorganizowane zostały dla seniorów. Na podstawie tego powstał materiał promujący aktywny i zdrowy styl życia. Liczymy na to, że film będzie zachętą dla seniorów oraz podpowiedzią dla ośrodków skupiających seniorów na przeprowadzenie podobnych działań na swoi terenie – dodaje Joanna Karpiuk.
     

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie „Jantar”, współorganizatorem Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”
     Projekt „Bądź aktywny w każdym wieku” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki
     
     
     
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem