Środa 26-09-2018, imieniny Kosmy, Damiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bądź Bezpiecznym Emerytem

Elbląg, Bądź Bezpiecznym Emerytem Na pytania seniorów odpowiada nadkom. Artur Kłapouchy (fot. KMP Elbląg)
Rek

Najczęściej pytają policjantów, w jaki sposób unikać zagrożeń, w jaki sposób i do kogo zwrócić się o pomoc, co zrobić w konkretnej problemowej sytuacji - mowa tym razem o emerytach, którzy uczestniczą w spotkaniach z policjantami. Spotkaniach, które organizowane są w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zwykle godzinę, a czasem nawet dłużej trwa spotkanie z emerytami, którzy chcą się edukować. Oczywiście policyjne wykłady dotyczą najczęściej unikania zagrożeń oraz tego, jak nie stać się ofiarą przestępstw.
     - W ten sposób powstał m.in. program "BBE", czyli w pełnej nazwie: Bądź Bezpiecznym Emerytem - mówi nadkom. Artur Kłapouchy z Wydziału Prewencji Kryminalnej elbląskiej komendy. - Przekazujemy tym osobom wiedzę i rady np. jak nie zostać "nabranym" przez oszustów, jak zabezpieczyć mieszkanie, na co zwrócić uwagę przy zawieraniu transakcji. Myślę, ze jest to przydatna wiedza i może zostać wykorzystana w praktyce.
     Jak pokazuje policyjne doświadczenie spotkania są też okazją do poradzenia się, co zrobić w konkretnej trudnej sytuacji. Często problemy te dotykają również sytuacji rodzinnych czy sąsiedzkich.
     - Zdarza się, że emerytom mówimy o problemach osób nieletnich, problemach dorastającej młodzieży czy narkotykach - dodaje nadkomisarz Kłapouchy. - W pierwszej chwili wydawałoby się, że to nie ten temat i nie ta kategoria. Pamiętajmy jednak o tym, że babcia czy dziadek uczestniczy też często w wychowaniu wnuków. Co więcej, zdarza się, że rodzice wyjeżdżają np. na jakiś czas za granicę do pracy, a wtedy dzieci pozostają właśnie pod opieka dziadków. Ta wiedza szczególnie wtedy może się przydać.
     Policjanci z prewencji kryminalnej praktycznie codziennie spotykają się z dziećmi, młodzieżą oraz osobami starszymi. Spotkania te odbywają się w szkołach podstawowych, gimnazjach a nawet elbląskich wyższych uczelniach. Każdy kto chciałby dla zorganizowanej grupy osób zrobić takie spotkanie z funkcjonariuszami może zadzwonić pod nr tel.: 55 230-15-64 lub (55) 230-15-30.

mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywka HERB ELBLĄGA
POLO z HAFTEM