Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Bądźmy hojni

Przez pierwsze 10 dni Nowego Roku niewiele ponad 400 elblążan rozliczyło się z fiskusem za 2006 rok. Na razie tylko osiem osób przekazało 1 procent należnego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Na ich konta trafiło w pierwszych dniach stycznia 1800 złotych.

- To początek okresu rozliczeniowego i nie można z tego wysnuwać żadnych daleko idących wniosków - uspokajają urzędnicy skarbówki. - W miarę upływu czasu, na pewno więcej będzie wpłat na cele społeczne.
     W ubiegłym roku Polacy przekazali w ten sposób ponad 62 miliony złotych. Wpłaty dokonało przeszło milion podatników. Czyli rezerwa jest duża. W Elblągu szacuje się, że gdyby prawie wszyscy płacący podatki przekazali 1 proc., to w mieście zostałoby od półtora do dwóch milionów złotych! Obecnie zamykana jest lista zgłoszonych stowarzyszeń, które mają status organizacji pożytku publicznego. Jest ich około 40. Są wśród nich takie o zasięgu ogólnopolskim, które posiadają oddziały w naszym mieście, oraz organizacje lokalne. Lista dostępna ma być w siedzibie Urzędu Skarbowego i na stronie internetowej Urzędu Miasta.
     - To wyjątkowa możliwość, aby samemu zadecydować o przeznaczeniu choćby niewielkiej części naszego podatku - przekonuje Arkadiusz Jachimowicz, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. - Wszyscy wiemy, jakie wokół są potrzeby. Pieniądze można przekazać na stypendia, dożywianie ubogich, wypoczynek dzieci, albo np. ważną dla nas instytucję społecznie użyteczną. Warto to zrobić.
     Wiele osób twierdzi, że do przekazania 1 proc. swojego podatku na cele charytatywne zniechęca skomplikowana procedura. Rzeczywiście, jeszcze w tym roku trzeba najpierw znaleźć i wybrać organizację, wypełnić PIT i przelew, potem przesłać pieniądze i dopiero cierpliwie czekać na zwrot wpłaty. No, ale przecież dla chcącego nic trudnego. Ten milion naszych rodaków, którzy przed rokiem wykazali się wielkodusznością, na pewno tego nie żałuje.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia klasyczna
Kuchnia, a aneks kuchenny