Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bajeczna Miniatura za nami

 
Elbląg, Bajeczna Miniatura za nami
Prof. Bartłomiej Nizioł (skrzypce) i prof. Bogdan Kułakowski (fortepian), fot. Anna Dembińska

II Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Bajeczna Miniatura rozrósł się do wielkiego wydarzenia artystycznego promującego Elbląg i szkołę muzyczną na cała Polskę. Do tej pory rozbrzmiewają tu piękne frazy niezapomnianego Koncertu Inauguracyjnego w wykonaniu światowej sławy skrzypka prof. Bartłomieja Nizioła i towarzyszącemu na fortepianie prof. Bogdana Kułakowskiego.

Podczas Koncertu Inauguracyjnego (17 czerwca) na kilkadziesiąt minut sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych zamieniła się w najsłynniejszą estradę koncertową. Takiego wydarzenia artystycznego dawno nie było w Elblągu! Wirtuozeria, szlachetność dźwięku i repertuar prezentowany przez artystów był chyba największą motywacją i zarazem nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu oraz podziękowaniem dla organizatorów. Gości przywitała Beata Glaza-Sutt – pomysłodawca i dyrektor artystyczny Bajecznej Miniatury. Niegasnące brawa i owacje na stojąco oddały chyba w najpiękniejszy sposób odczucia zauroczonej publiczności. Brawo!
     Dobiegły końca przesłuchania konkursowe. Z prawie 70 uczestników wyłoniono ponad 20 laureatów – młodych utalentowanych artystów. Najmłodszym uczestnikiem Konkursu był 4-latek, a przesłuchania objęły uczniów klas 1-6. Młodych skrzypków oceniło Jury złożone z cenionych artystów i kompozytorów muzyki skrzypcowej. Komisji przewodniczyła prof. Krystyna Jurecka, pozostali członkowie oceniającego grona to prof. Antoni Cofalik i Paweł Wójtowicz.
     W ramach Bajecznej Miniatury odbywały się liczne wykłady, lekcje mistrzowskie, warsztaty plastyczne a nawet taneczne. Organizatorzy zadbali o wszechstronny rozwój uczestników przesłuchań i wiele atrakcji rozładowujących konkursowe napięcie adeptów wiolinistyki.
     Rangę Konkursu podnoszą wspaniali goście – skrzypkowie, kompozytorzy, lutnicy, wydawcy nut i książek muzycznych, idea promowania muzyki polskiej oraz patronat honorowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie artystyczne odbyło się dzięki wielkiemu zaangażowaniu dyrekcji Szkoły i Konkursu oraz licznym sponsorom, patronom medialnym – mecenasom kultury, którym jeszcze raz bardzo dziękujemy!
     Po trzech dniach zmagań konkursowych 19 czerwca odbyło się ogłoszenie wyników i koncert laureatów. Podczas finałowej gali wręczone zostały nagrody a między innymi Grand Prix - mistrzowskie skrzypce wykonane i ufundowane przez lutników Adama i Wiolettę Stalmach. Otrzymała je Wiktoria Białostocka. Z grona uczniów ZPSM w Elblągu biorących udział w konkursie wyróżnienie przyznano uczniowi pierwszej klasy -  Szymonowi Stasikowi.
     Laureaci konkursu, organizatorzy i dyrekcja konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami a Dyrektor Szkoły zaprosił wszystkich na kolejną edycję konkursu Bajeczna Miniatura do rozbudowanej i wyremontowanej siedziby.
     
Impreza objęta była patronatem medialnym Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl
     
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • W dziwnym stylu opis tej Bajecznej Miniatury. Koncert jak koncert, takie same brawa są na każdym koncercie EOK. Opis jakby to Konkurs Wieniawskiego był
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5 0
    (2013-06-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe
Clinex M9 Strong
Clinex Stronger