Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Bank Żywności zaprasza do Świątecznej Zbiórki Żywności

 
Elbląg, Bank Żywności zaprasza do Świątecznej Zbiórki Żywności (fot. AD)
Rek

Olej, ryż, cukier, konserwy i inne produkty są potrzebne co najmniej 2,5 milionom Polaków żyjących w biedzie i mogą sprawić, by domy osób najuboższych wypełniła radość i dostatek. Bank Żywności w Elblągu po raz kolejny organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności.

29 listopada – 1 grudnia. Weekend Superbohaterów
     
Podziel się zakupami na miarę swojej wrażliwości! Bank Żywności w Elblągu organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności w 30 sklepach w Elblągu, Tolkmicku, Jegłowniku i Młynarach. Przy oznakowanych koszach czekać tam będą wolontariusze Banku Żywności. Produkty z akcji trafią do magazynu Banku Żywności, gdzie zostaną posortowane i spisane. Następnie będą przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najuboższych. Pomoc z Banku Żywności w Elblągu dociera do różnych grup. Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne, osoby bezdomne, chorzy i bezrobotni, którzy żyją w skrajnym ubóstwie.
     Banki Żywności docierają z pomocą do ponad miliona osób. Świąteczna Zbiórka Żywności ma wymiar ogólnopolski. Akcja odbędzie się w 3500 sklepach spożywczych w całej Polsce.
     Sprawozdanie ze zbiórki żywności w Elblągu zamieszczone zostanie na stronie Banku www.bankzywnosci.elblag.pl
     
     Do 31 grudnia zbiórka w Internecie
     
Na stronie internetowej www.bankizywnosci.pl uruchomiono dwa sklepy internetowe. W każdym z nich w prosty sposób, typowy dla zakupów internetowych, można wybrać produkty na rzecz akcji. Olej, ryż, cukier i inne produkty można kupić bez wychodzenia z domu. Zaangażowane w akcję internetową sieci Piotr i Paweł oraz Tesco dostarczą zakupione produkty do Banków Żywności.
     
     Do 31 grudnia również SMSy
     
SMSy o treści: POMAGAM można wysyłać na nr 75365 (5 zł+VAT). Dziękujemy operatorom za wsparcie akcji. Każdy SMS to pomoc dla Banków Żywności w organizowaniu transportu i warunków do przechowywania żywności.
     
     300 wolontariuszy
     
Olej, ryż, cukier, konserwy i inne produkty są naszymi superbohaterami.
– Chcemy przekonać Polaków, że zwykłe produkty mogą mieć niezwykłą moc i są szczególnie potrzebne na święta. 2,5 miliona Polaków nie stać na świątecznie zastawione stoły – mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności. – W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 860 000 kilogramów żywności. Pomoc z akcji trafiła do blisko pół miliona osób, ale potrzeby są dużo większe, warto, by najubożsi mogli z niej korzystać również po świętach.
     W tegoroczną zbiórkę organizowaną przez Bank Żywności w Elblągu zaangażowało się ponad 300 wolontariuszy – członków organizacji, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a w całej Polsce w sumie aż 52000 wolontariuszy. Od piątku do niedzieli będą pomagać w organizacji akcji jako koordynatorzy zbiórki w sklepie, kierowcy, osoby odpowiedzialne za rozdawanie ulotek, odbieranie i sortowanie żywności. Wolontariusze pomagają też po akcji. W magazynie Banku Żywności pomagają w sortowaniu, ważeniu oraz dystrybucji produktów. Wśród wolontariuszy są zarówno osoby młode, jak i seniorzy, wielu studentów, ale też przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych.
     
Anna Jabłońska, Bank Żywności w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
POLO z HAFTEM
Czapka z nadrukiem
Polar z haftem