Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Latawce Latawce

Bank Żywności zaprasza na warsztaty

 
Elbląg, Bank Żywności zaprasza na warsztaty fot. nadesłana
Rek

Elbląski Bank Żywności zaprasza na warsztaty kulinarne z udziałem eksperta kulinarnego i specjalisty do spraw żywności i żywienia, pokazujące różne możliwości przygotowania potraw o niskim koszcie, na warsztaty dietetyczne i dotyczące zdrowego żywienia oraz warsztaty ekonomiczne.

Bank Żywności w Elblągu od dwóch lat uczestniczy w realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Program ma na celu ograniczanie ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących i realizację działań na rzecz włączenia społecznego. Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów (1268 zł osoba samotna, 1028 zł na osobę w rodzinie) nie mogą zapewnić sobie oraz swojej rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków) i dlatego trafia do ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji (określonej przesłankami z art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz poziomem dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kryterium dochodowego określonego w tej ustawie), stanowiąc systematyczne wsparcie potrzebującym. Pomoc udzielana jest w postaci artykułów spożywczych, które są przekazywane osobom najbardziej potrzebującym nieodpłatnie.
     Poza powyższymi działaniami realizowanymi w ramach działań statutowych organizacji, prowadzone są również działania współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w formie: warsztatów kulinarnych dla różnych grup pokoleniowych z udziałem eksperta kulinarnego i specjalisty do spraw żywności i żywienia – nauczyciela Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu pani Barbary Bukowskiej, pokazujących różne możliwości przygotowania potraw o niskim koszcie, a także racjonalnego wykorzystania artykułów spożywczych (z naciskiem na produkty wydawane z POPŻ), warsztatów dietetycznych i dotyczących zdrowego żywienia, mających na celu zapoznanie z zasadami zdrowego odżywiania i przeciwdziałania marnowaniu żywności, warsztatów ekonomicznych, na których można nauczyć się, jak mądrze zarządzać budżetem domowym, na co zwracać uwagę przy zawieraniu umów przez Internet, prawa konsumenta, jak rozsądnie gospodarować 500+ i wiele innych. Warsztaty prowadzi pani Katarzyna Ciszewska – Wojtas, specjalistka ds. ekonomii.
     Podczas warsztatów kulinarnych wykorzystywane są przepisy kulinarne zawarte w broszurkach, które zostały opracowane dla podopiecznych Banku Żywności w Elblągu, zawierające smaczne, proste i tanie potrawy najczęściej z produktów otrzymywanych w ramach programu.
     Bank Żywności w Elblągu współpracuje z Zespołem Szkół Gospodarczych w Elblągu. Efektem tej współpracy jest pomoc w opracowaniu broszur kulinarnych poprzez profesjonalne sporządzenie potraw oraz merytoryczny patronat. Jedna z broszur powstała w wyniku konkursu kulinarnego dla uczniów z wykorzystaniem czerstwego pieczywa oraz produktów wydawanych w ramach POPŻ. Warsztaty kierowane są do osób, które zostały zakwalifikowane do Programu Pomocy Żywnościowej. Serdecznie zapraszamy!

Jolanta Kutowska, Bank Żywności w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień
Fototapety z Italią
Fototapety one color