Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Barwy wolontariatu

Do 25 października można zgłaszać kandydatów do konkursu „Barwy wolontariatu”. Ma to być wyraz wdzięczności za pełną oddania postawę a także pochwały za bezinteresowną chęć pomocy drugiemu człowiekowi.

Już po raz szósty Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce organizuje konkurs pn. „Barwy wolontariatu”. Pierwszy odbył się w 2001 r. i nosił tytuł „Wolontariat - nowe spojrzenie na pracę społeczną”.
     - Od tego czasu działalność wolontariuszy bardzo się rozwinęła, zarówno w obszarach potocznie utożsamianych z tego typu zachowaniem, tj. pomocy społecznej, ekologii, oświaty czy służby zdrowia, jak i pojawiają się nowe, dotychczas mało dostępne dla wolontariuszy dziedziny - kultura, działalność administracyjna, wolontariat pracowniczy, usługi specjalistyczne, np. porady prawne czy tłumaczenia - podkreślają organizatorzy. - Różnorodność obszarów społecznych, w których pracują wolontariusze, pojawiające się nowe role i funkcje, które mogą pełnić, sprawiają, że wolontariat w naszym kraju staje się szalenie barwny. Fakt ten zainspirował nas, aby właśnie w ten sposób - „Barwy wolontariatu” - zatytułować ogólnopolski konkurs.
     Jest on adresowany do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch wolontarystyczny w Polsce. Kandydatów należy zgłaszać listownie, osobiście lub pocztą elektroniczną na specjalnym formularzu, który jest dostępny w lokalny centrach wolontariatu. Do każdego formularza zgłoszeniowego dołączyć należy opis działalności nominowanej osoby. Opis powinien być zamieszczony na maksymalnie czterech stronach maszynopisu. Może mieć dowolną formułę, np. wspomnienie, relację, refleksje, pamiętnik.
     Zgłoszenia należy składać lub przesyłać do elbląskiego centrum wolontariatu, ul. Zw. Jaszczurczego 17, tel. 055 236 27 16, e-mail: elblag@wolontariat.org.pl.
     Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów upływa 25 października. Do 30 października zostaną wybrani lokalni laureaci konkursu, natomiast 13 listopada kapituła wybierze laureatów ogólnopolskich. Zakończenie konkursu nastąpi w grudniu, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Wolontariat - piękna idea - Dorota
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-10-12)
 • WOLONTARIAT to wspaniała rzecz, niestety są ludzie, którzy mają gdzieś takie wysokie cele... Byłam kiedyś wolontariuszką zrzeszoną przy jednym z domów pomocy.... niestety wraz ze zmianą kadry, umarł "mój drugi dom". Nowe opiekunki zupełnie nie interesowały się tym co dla mnie i wielu innych było tak ważne.... nie miałyśmy zanego wsparcia... zadnego miłego słowa... nic. Wszystko było wymuszane itp... przestałam tam jeżdzić tak jak wszyscy inni... żałuje do dziś bo to były cudowne chwile mojego życia...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-10-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem