Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Barwy Wolontariatu

Już po raz siódmy ogłoszony został konkurs pn. „Barwy Wolontariatu". To działanie promujące ideę pomocy potrzebującym. Zgłoszenia wolontariuszy przyjmowane będą do 29 listopada.

To już kolejna odsłona konkursu, którego realizację rozpoczęto w Międzynarodowym Roku Wolontariatu 2001. Nosił on wówczas tytuł „Wolontariat - nowe spojrzenie na pracę społeczną". Od tego czasu działalność wolontariuszy bardzo rozwinęła się zarówno w obszarach potocznie utożsamianych z tego typu zachowaniem, tj. pomocy społecznej, ekologii, oświaty czy służby zdrowia, jak i pojawiają się nowe, dotychczas mało dostępne dla wolontariuszy dziedziny - kultura, działalność administracyjna, wolontariat pracowniczy, usługi specjalistyczne np. porady prawne czy tłumaczenia.
     Różnorodność obszarów społecznych, w których pracują wolontariusze, pojawiające się nowe role i funkcje, które mogą pełnić sprawiają, że wolontariat w naszym kraju staje się szalenie barwny. Dlatego też konkurs zmienił nazwę na „Barwy Wolontariatu".
     Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród organizacji i instytucji korzystających z pomocy wolontariuszy, samych wolontariuszy, a także mediów. Kapituła konkursu wybrała laureatów, którzy zostali zaprezentowani w czasie uroczystej gali, transmitowanej w Programie 2 TVP.
     Honorowy Patronat nad Galą Wolontariatu objął Prezydent RP Lech Kaczyński, a uroczystość wręczenia wyróżnień odbywała się w Pałacu Prezydenckim.
     - Jesteśmy pewni, że również tegoroczny konkurs stworzy możliwość do zaprezentowania ciekawych sylwetek wolontariuszy, wyjątkowych akcji wolontarystycznych, podzielenia się swoimi refleksjami na temat tej formy działalności - dodaje Anna Garbarska-Werner, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. - Promocja działań wolontarystycznych służyć powinna utrwalaniu jej znaczenia we współczesnym świecie, przyczynić się do zwiększania społecznych motywacji do działań na rzecz innych, włączania się w proces tworzenia, a tym samym decydowania o otaczającej nas rzeczywistości.
     Szczegółowe informacje o konkursie i formularz wniosku znajdują się na stronie: http://www.wolontariat.org.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 29 listopada - do tego dnia wnioski z województwa warmińsko-mazurskiego powinny spłynąć do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.
     Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej Gali Wolontariatu, która odbędzie się w lutym 2008 roku.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI