Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będą dyskutować o (nie)grzecznych dzieciach

 
Elbląg, Będą dyskutować o (nie)grzecznych dzieciach
Rek

W dniach 9 - 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu odbędzie się trzecie spotkanie Ogólnopolskiego Klubu Szkół Integracyjnych. Na spotkanie przyjadą dyrektorzy i nauczyciele z kilkudziesięciu szkół integracyjnych z całej Polski. W piątek, 10 listopada o godz.10 w auli PWSZ przy al. Grunwaldzkiej odbędzie się III ogólnopolska konferencja „(Nie)grzeczne dzieci?”

Wykłady poprowadzą:
     prof. dr hab. Marta Bogdanowicz - psycholog kliniczny dziecięcy, była dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, założycielka, wieloletnia przewodnicząca, a obecnie wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Dysleksji (1990), wiceprzewodnicząca Europejskiego Towarzystwa Dysleksji (European Dyslexia Association), członek międzynarodowych towarzystw naukowych. Jej zainteresowania, prace i badania dotyczą głównie psychologii klinicznej dziecka, dysleksji rozwojowej, leworęczności, profilaktyki niepowodzeń szkolnych i terapii pedagogicznej. Opracowała kilka narzędzi diagnostycznych (Skalę Ryzyka Dysleksji, Skalę Obserwacji Zachowania Dzieci i Rodziców, Skalę Oceny Skuteczności Metody Dobrego Startu). Jest jednym z pionierów pracy Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne w Polsce i jednocześnie należy do niewielkiej liczby trenerów w tej dziedzinie.
     
     dr Joanna Ławicka  - pedagog specjalny, doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Prezes zarządu Fundacji Prodeste od 2013 r. Autorka popularnej książki "Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera". Ukończyła Uniwersytet Adama Mickiewicza na kierunku Pedagogika Specjalna w Poznaniu oraz studia doktoranckie na wydziale Historyczno – Pedagogicznym w Opolu. Osoba z zespołem Aspergera.
     
     doktor nauk medycznych Tomasz Srebnicki - psycholog i certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny, w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej. Starszy asystent w Klinice Psychiatriii Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Trener i wykładowca w Szkole Psychoterapii Centrum CBT w Warszawie.  Nauczyciel akademicki. Ekspert magazynu Sens. Zajmuje się diagnozą psychologiczną i neuropsychologiczną dzieci i młodzieży, prowadzi terapię poznawczo-behawioralną zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego, zaburzeń tikowych, zaburzeń lękowych i innych zaburzeń emocjonalnych, zaburzeń nastroju, zaburzeń odżywania (anoreksja, bulimia), pracuje z dziećmi z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej i zaburzeń koncentracji uwagi (ADHD), zaburzeniami zachowania oraz ich rodzinami. Prowadzi terapię oraz treningi rodzicielskie dla rodziców dzieci z ADHD.
     
     mgr Ewa Włodarska - psycholog, ukończyła psychologię kliniczną na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w 2006 roku. Z Instytutem Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku związana jest praktycznie od początku jego istnienia. Po ukończeniu studiów, w roku 2006 rozpoczęła pracę w Fundacji - Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku w ramach której pracuje w Przedszkolu Specjalnym dla Dzieci z Autyzmem, Niepublicznej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej oraz w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. W 2009 roku odbyła staż w Princeton Child Development Institute w USA. W 2011 roku ukończyła studia podyplomowe Psychologia Sądowa na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
     
     Program konferencji:
     godz.10 – inauguracja konferencji
     godz.10.10 – 11.00 Tomasz Srebnicki wykład „Praca z dzieckiem z ADHD”
     godz. 11 – 11.45 Ewa Włodarska „Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami”
     godz. 11.45 – 12.15 - przerwa kawowa
     godz. 12.15 -13.00 – Joanna Ławicka „Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera”
     godz. 13.00 – 14.00 – Marta Bogdanowicz „Czy osoby z dysleksją są podwójnie wyjątkowe”
     Szczegółowe informacje i zgłoszenia 55 625 87 20 u pani Ewy Cichońskiej.
Zespół Szkół nr 2 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem