Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Betlejemskie Światło już w Elblągu

 
Elbląg, Betlejemskie Światło już w Elblągu
Przed rokiem Światłu towarzyszył śnieg (fot. AD archiwum portElu).

Dzisiaj (16 grudnia) po południu reprezentacja elbląskiego hufca wzięła udział w przekazaniu betlejemskiego ognia, które odbyło się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku. Organizatorem uroczystości była Komenda Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej.

Betlejemskie Światło Pokoju to symbol miłości, zrozumienia ludzi i narodów. BŚP zorganizowało Austriackie Radio i Telewizja (ORF) po raz pierwszy w 1986 roku, jako część działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych i potrzebujących. Rok później patronat nad wydarzeniem objęli austriaccy skauci, którzy roznosili ogień do szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia do każdego dotarł symbol pokoju, braterstwa, miłości.
     Moment odpalania Światła z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem jest niesamowity. Co roku dziewczynka i chłopiec wybrani przez ORF odbierają Światło z groty. Betlejem leży na terytorium Autonomii Palestyńskiej, która jest uwikłana w konflikt z Izraelem, jednak na czas uroczystości odpalania Światła zawieszone są działania militarne.
     
     Dziś na olsztyńskim zamku reprezentacja naszego hufca odebrała ogień z rąk komendantki Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej hm. Doroty Jeżowskiej-Olszewskiej.
     Komenda Hufca zaprasza na przekazanie światła do rąk elblążan. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 22 grudnia o godz. 17 na dziedzińcu Galerii EL oraz tego samego dnia podczas mszy św. w katedrze św. Mikołaja o godz. 18. Proszę o zabranie ze sobą lampionów.
     Niech motto tegorocznej drogi Betlejemskiego Ognia – Wyjdź z cienia – odważ się być dobrym! – towarzyszy nam w czasie obchodów Świąt Bożego Narodzenia oraz w przyszłym, 2014 roku.
     
hm. Ewelina Dżugan, komendantka Hufca Elbląg ZHP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywki
Ręcznik z haftem
Naszywka GODŁO