UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bez munduru, za to z wędką

 
Elbląg, Bez munduru, za to z wędką
(fot. Sławomir Tessar)
Reklama

W piątek odbyły się Towarzyskie Zawody Wędkarskie Służb Mundurowych Garnizonu Elbląg. Najlepszymi wędkarzami okazali się żołnierze 2. dywizjonu przeciwlotniczego.

Jako że wędkowanie rozpoczyna się „bladym świtem”, już o godz. 7 rano dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Marek Sokołowski powitał uczestników i uroczyście otworzył Towarzyskie Zawody Wędkarskie Służb Mundurowych Garnizonu Elbląg w Wędkarstwie Spławikowym. Po otwarciu zawodów nad rzeką Elbląg nastała już tylko cisza i rozpoczęło się zanęcanie, podkarmianie, wabienie i wojna psychologiczna – ryba kontra wędkarz. W szranki stanęły drużyny dowództwa 16 PDZ, 16 batalionu dowodzenia, 2 dywizjonu z 15 pułku przeciwlotniczego, 16 batalionu remontowego, Straży Granicznej, Komendy Miejskiej Policji, Oddziału Żandarmerii Wojskowej oraz najmłodszych „spławikowców” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu. Nie pomagały komendy, lizaki, wezwania do opuszczenia wody ze strony różnych funkcjonariuszy – decydował spryt, znajomość rybich preferencji, zanęty, przynęty i oczywiście szczęście. Po upływie regulaminowego czasu zawodów, okazało się, że w klasyfikacji drużynowej pierwsze trzy miejsca zdobyły drużyny:
       I.  2 dywizjon przeciwlotniczy z 15pplot z wynikiem 25,503 kg;
       II. Komenda Miejska Policji z wynikiem 21,990 kg
       III. Żandarmeria Wojskowa z wynikiem 19,825 kg
       Indywidualnie natomiast czołowe miejsca zajęli:
       I miejsce - plut. Bartosz Kępiński  - 16bdow
       II miejsce - kpr. Paweł Ługowski  - ŻW
       III. miejsce: kpt. Wojciech Sawicki  - 2dplot
       Nagrody, wyróżnienia, dyplomy i certyfikaty uczestnictwa wręczył zarówno najlepszym jak i wszystkim biorącym udział w zawodach Dowódca 16 PDZ, gen. dyw. Marek Sokołowski. Po części oficjalnej i sportowych zmaganiach, przy przekąskach z grilla nastąpiła wymiana doświadczeń i omówienie rywalizacji.
      
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama