Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Bezpieczna gmina Elbląg

Do końca pierwszego półrocza zostanie wprowadzony program „Bezpieczna Gmina Elbląg”, którego celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w gminie. Rozmawiamy z wójtem gminy Elbląg Grzegorzem Nowaczykiem.

Co znaczy, że program „Bezpieczna Gmina Elbląg” zostanie wprowadzony do końca pierwszego półrocza tego roku?
     Grzegorz Nowaczyk: Mamy pomysł na ten program i chcemy go realizować. Najpierw jednak musimy go usystematyzować i przełożyć na lokalne prawodawstwo, to znaczy Rada Gminy Elbląg musi podjąć uchwałę o przyjęciu takiego programu, a następnie zadecydować, jakie komisje problemowe będą w ramach tego programu działały. Komisje problemowe zajmą się postawieniem diagnozy i ustalaniem harmonogramu działań. Chcielibyśmy, aby Rada Gminy i ciągu trzech miesięcy, czyli do końca czerwca, podjęła już bardzo konkretną uchwałę, co trzeba zrobić przez najbliższe trzy lata, żeby poprawić bezpieczeństwo w gminie.
     
     Jak ocenia Pan obecny stan bezpieczeństwa w gminie, jakie są największe zagrożenia?
     Nie różnimy się od średniej europejskiej. Przestępstwa pospolite, kradzieże, kradzieże z włamaniem, pobicia, rozboje, do tego należałoby dodać tzw. przestępstwa młodzieżowe, czyli związane z obrotem narkotykowym - to są główne przestępstwa, przeciwko którym chcielibyśmy stworzyć właśnie program „Bezpieczna Gmina Elbląg”.
     
     Program ma mieć charakter długofalowy i otwarty. Czy to oznacza że będzie opracowywany i poszerzany o nowe zadania podyktowane rozwojem sytuacji?
     Zdecydowanie tak. Program będzie dopasowany do problemów związanych z bezpieczeństwem, które występują na terenie gminy Elbląg. Po drugie, program ten będzie tworzony nie tylko przez urzędników bądź policjantów. Chcemy go tworzyć w sposób uspołeczniony, to znaczy chcemy, aby w tym programie wzięli udział także lokalni przedsiębiorcy, szkoły, Zakład Opieki Zdrowotnej, Gminny Ośrodek Kultury... Żeby ludzie, którzy są zainteresowani wzrostem bezpieczeństwa w naszej gminie, uczestniczyli w pracach komisji problemowych. Chcemy, żeby to oni zdiagnozowali, jakie są największe zagrożenia, a następnie wspólnie z fachowcami, przede wszystkim z policją, stworzyli program, który będzie skutecznym narzędziem walki z zagrożeniami.
     
AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia klasyczna