Czwartek 20-09-2018, imieniny Eustachego, Euzebii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Plaga mistrzów Plaga mistrzów

Bezpieczna gmina Elbląg

Do końca pierwszego półrocza zostanie wprowadzony program „Bezpieczna Gmina Elbląg”, którego celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w gminie. Rozmawiamy z wójtem gminy Elbląg Grzegorzem Nowaczykiem.

Co znaczy, że program „Bezpieczna Gmina Elbląg” zostanie wprowadzony do końca pierwszego półrocza tego roku?
     Grzegorz Nowaczyk: Mamy pomysł na ten program i chcemy go realizować. Najpierw jednak musimy go usystematyzować i przełożyć na lokalne prawodawstwo, to znaczy Rada Gminy Elbląg musi podjąć uchwałę o przyjęciu takiego programu, a następnie zadecydować, jakie komisje problemowe będą w ramach tego programu działały. Komisje problemowe zajmą się postawieniem diagnozy i ustalaniem harmonogramu działań. Chcielibyśmy, aby Rada Gminy i ciągu trzech miesięcy, czyli do końca czerwca, podjęła już bardzo konkretną uchwałę, co trzeba zrobić przez najbliższe trzy lata, żeby poprawić bezpieczeństwo w gminie.
     
     Jak ocenia Pan obecny stan bezpieczeństwa w gminie, jakie są największe zagrożenia?
     Nie różnimy się od średniej europejskiej. Przestępstwa pospolite, kradzieże, kradzieże z włamaniem, pobicia, rozboje, do tego należałoby dodać tzw. przestępstwa młodzieżowe, czyli związane z obrotem narkotykowym - to są główne przestępstwa, przeciwko którym chcielibyśmy stworzyć właśnie program „Bezpieczna Gmina Elbląg”.
     
     Program ma mieć charakter długofalowy i otwarty. Czy to oznacza że będzie opracowywany i poszerzany o nowe zadania podyktowane rozwojem sytuacji?
     Zdecydowanie tak. Program będzie dopasowany do problemów związanych z bezpieczeństwem, które występują na terenie gminy Elbląg. Po drugie, program ten będzie tworzony nie tylko przez urzędników bądź policjantów. Chcemy go tworzyć w sposób uspołeczniony, to znaczy chcemy, aby w tym programie wzięli udział także lokalni przedsiębiorcy, szkoły, Zakład Opieki Zdrowotnej, Gminny Ośrodek Kultury... Żeby ludzie, którzy są zainteresowani wzrostem bezpieczeństwa w naszej gminie, uczestniczyli w pracach komisji problemowych. Chcemy, żeby to oni zdiagnozowali, jakie są największe zagrożenia, a następnie wspólnie z fachowcami, przede wszystkim z policją, stworzyli program, który będzie skutecznym narzędziem walki z zagrożeniami.
     

AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny
RTV + SZAFA
Kuchnia klasyczna