Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bezpiecznej podróży!

Elbląg, Bezpiecznej podróży!

Długi weekend majowy to czas wzmożonych wyjazdów. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci z drogówki. Od 30 kwietnia do 3 maja będą prowadzić wzmożone działania na drogach naszego powiatu pod hasłem „Bezpieczny Weekend Maj 2009".

Codziennie nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą elbląscy i pasłęccy policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służby Celnej i Żandarmerii Wojskowej.
     - Policjanci podczas wzmożonych kontroli będą m.in. zwracać szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, badać ich trzeźwość, sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci w pojazdach – mówi Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Funkcjonariusze zapowiadają surowe mandaty dla osób lekceważących bezpieczeństwo.
     Kontrole prowadzone będą na terenie miasta i na trasach krajowych w okolicach Elbląga. Oznakowane i nieoznakowane radiowozy wyposażone będą w wideorejestratory oraz radary.
     Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.
     
     W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Elbląga policjanci podają też kilka sprawdzonych porad, do których warto się zastosować:
     
     Podróż
     Przed podróżą warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami Prawa o ruchu drogowym i bezwzględnie się do nich stosować. Sprawdźcie Państwo stan techniczny pojazdu, a także czy posiadacie przy sobie obowiązujące przepisami prawa dokumenty.
     Pamiętajmy:
     - udając się w podróż samochodem - nie spieszmy się,
     - aby bezpiecznie dotrzeć do miejsca docelowego twojej podróży - wyjedźmy wcześniej,
     - dostosujmy prędkość jazdy do warunków drogowych,
     - róbmy przerwy w podróży, aby odpocząć,
     - nigdy nie pijmy alkoholu, jeśli zamierzamy kierować samochodem,
     - przyjmując u siebie gości, pomyślmy o ich bezpieczeństwie - nie wypuszczajmy ich nietrzeźwych bez opieki, gdyż może dojść do nieszczęśliwego zdarzenia,
     - jeżeli nie mamy warunków na przenocowanie swoich gości - zapewnijmy im bezpieczny powrót do miejsca zamieszkania (np. wezwijmy „taxi”).
     Podczas podróży innymi środkami komunikacji, pamiętajcie Państwo o swoim bagażu. Nie pozostawiajcie go bez opieki. Uważajcie na kieszonkowców. Podczas zakupu biletów demonstrowanie zawartości portfela jest niewskazane. Złodzieje obserwują podróżnych i wybierają osobę, którą chcą okraść. W przedziale nie zostawiajmy swoich bagaży bez opieki. Uważajmy na natrętnych współpasażerów. Szczególną uwagę należy zwrócić podczas wysiadania i wsiadania oraz w korytarzu pociągu. Jeśli poczujecie, że wokół Was robi się tłoczno - wzmóżcie czujność! "Sztuczny tłok" to jedna z ulubionych metod pracy kieszonkowców.
     
     Samochód
     Pamiętajmy o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy go zawsze w miejscach dobrze oświetlonych, blisko ulicy i w miejscach ogólnie dostępnych. Korzystajmy z parkingów strzeżonych. Sprawdźmy czy pozamykaliśmy okna i zamknęliśmy drzwi. Włączmy autoalarm. Nie pozostawiajmy również na fotelach rzeczy, które mogą skusić złodzieja. Pozostawiając auto na parkingu przed sklepem nie zostawiajmy na widocznym miejscu w samochodzie wartościowych przedmiotów typu telefon, radio, torba z laptopem lub wartościową odzież. Chowajmy torby i bagaże do bagażnika.
     
     Mieszkanie
     Jeżeli wyjeżdżacie Państwo na kilka dni poproście zaprzyjaźnionego sąsiada lub członków rodziny, aby zaopiekowali się mieszkaniem i stwarzali pozory pobytu właściciela, np. otwierając okna na jakiś czas, włączając wieczorem światło.
     Pamiętajmy o tym, by na wycieraczce nie leżały gazetki reklamowe, ponieważ jest to znak dla złodzieja, że w mieszkaniu nikogo nie ma.
     Pamiętajmy również o tym, by zakręcić zawory z wodą, gazem. Jeżeli jest to możliwe, odłączmy bezpieczniki. Jeśli przechowujecie Państwo na balkonie rowery, apelujemy o zabezpieczenie ich w innym pomieszczeniu. Stojący na balkonie rower pod nieobecność lokatorów to zachęta dla złodziei. Gdy po powrocie stwierdzimy, że dokonano włamania do mieszkania - należy natychmiast powiadomić policję i niczego nie dotykać.
     Apelujemy do tych sąsiadów, którzy na święta pozostaną w miejscu zamieszkania. Zwróćcie Państwo uwagę na to, co dzieje się wokół Was. Jeżeli stwierdziliście, że w klatce schodowej kręcą się obce osoby, lub ktoś próbuje otwierać drzwi sąsiada, który wyjechał, należy natychmiast dzwonić na policję - numer 997 lub 112.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Czuwajcie chłopaki i nie potwierdzajcie lewych kolizji dla rodzin swoich pryncypałów bo macie wtedy problemy u prokuratora i w sądzie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2009-04-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z motoryzacją
Fototapeta fizelinowa 290x260 cm - Tropiki
Fototapety one color
Obraz na alupanelu 300x60 - Panorama