UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Bezpieczny El-Przedszkolak - teraz czas na sprawdzian

Elbląg, Bezpieczny El-Przedszkolak - teraz czas na sprawdzian

Zakończyła się druga edycja projektu „Bezpieczny El-Przedszkolak” skierowanego do wszystkich elbląskich przedszkoli. A już w piątek (21 października) przedszkolaki będą mogły sprawdzić nabytą wiedzę i wezmą udział w Olimpiadzie Bezpiecznego El-Przedszkolaka.

Od 12 września organizowane były w kolejnych tygodniach spotkania tematyczne z poszczególnymi służbami mundurowymi i ratownikami medycznymi, dzięki którym maluchy mogły poznać specyfikę ich pracy oraz dowiedzieć się więcej na temat zasad bezpieczeństwa. I tak kolejne tygodnie oznaczały: czerwony – spotkania ze Strażą Pożarną, moro – spotkania z Wojskiem, zielony – spotkania z Nadleśnictwem, niebieski – spotkania z Policją i Strażą Miejską, biały – z ratownikami medycznymi i wreszcie tydzień kolorowy – aktywne podsumowanie projektu.
       Przez ostatnich pięć tygodni elbląskie przedszkolaki intensywnie uczyły się oceniać okoliczności i elementy niebezpieczeństwa, ustalać plany działania, uczyły się, jak „unikać” niebezpiecznych sytuacji lub jak z nich wybrnąć, jak być ostrożnym oraz kształtowały umiejętność mówienia „nie”. Wzbogacały swoją wiedzę o każdej ze służb mundurowych. W przedszkolach odbywały się spotkania, pogadanki oraz zajęcia związane tematycznie z kolejnymi tygodniami. Odbyło się wiele wycieczek dydaktycznych, podczas których dzieci mogły na żywo poznać pracę swoich bohaterów oraz przećwiczyć wyuczone, bezpieczne zachowania.
      
       Momentem kulminacyjnym całego projektu będzie Olimpiada Bezpiecznego El-Przedszkolaka, która odbędzie się w piątek 21 października w hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Kościuszki, w godz. 10 - 12. Na trybunach zasiądą maluchy ze wszystkich przedszkoli, zapewniając wspaniały doping, zaś drużynom złożonym z przedszkolaków będą przewodzili elbląscy leśnicy, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni i żołnierze. Turniejowe konkurencje to wyzwania sportowe, sprawnościowe oraz taktyczne, wszystkie opatrzone klauzulą bezpieczeństwa.
       Wydarzenie zakończy się dekoracją drużyn, przekazaniem podziękowań i nagród rzeczowych dla przedszkoli oraz wręczeniem certyfikatów uczestnictwa w projekcie "Bezpieczny El-Przedszkolak".
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama