Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Biblioterapia? Warto spróbować

Pod koniec kwietnia Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu zorganizował szkolenie „Terapeutyczna rola książki”, którego uczestnicy wzięli m.in. udział w zajęciach biblioterapeutycznych. Prowadzące warsztaty gorąco namawiały do wykorzystywania biblioterapii w praktyce szkolnej...

- Cieszy mnie niezmiernie, że ta forma pracy z tekstem bardzo się nauczycielom spodobała - mówi Marlena Derlukiewicz z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. - Miałam ogromną przyjemność obserwować lekcję przeprowadzoną przez panią Katarzynę Kurek w Szkole Podstawowej nr 12. Uczniowie z klasy Vc dzielili się refleksjami na temat roli przyjaźni w życiu człowieka. Punktem wyjścia był fragment „Opowiadań z Doliny Muminków” - „Historia o ostatnim smoku na świecie”. Tych, którzy narzekają na młodych ludzi, zapraszam do tej klasy - potrafią słuchać, mądrze i dojrzale się wypowiadają.
     - Jednym z założeń reformy jest rozwijanie w uczniach cech i umiejętności często dotąd marginalizowanych - mówi Katarzyna Kurek - wiary w siebie, traktowania problemów jako wyzwań, a nie zagrożeń, aktywnej i twórczej postawy wobec otoczenia, wrażliwości na wartości estetyczne. Wszystkie te cele można osiągnąć, prowadząc zajęcia biblioterapeutyczne. Dają one bowiem dużo większe możliwości niż tradycyjna lekcja lub godzina wychowawcza; stymulują uczestników do zmian w swoim zachowaniu oraz podpowiadają, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Uczniowie mogą również spojrzeć z dystansem na własne problemy, uczą się mówić o sobie i przeżywanych przez siebie emocjach. Zachęcam wszystkich nauczycieli do podejmowania świadomych działań biblioterapeutycznych. Naprawdę warto.
     Na inne zalety biblioterapii zwróciła uwagę pani Bożena Foreńska, która w SP 21 przeprowadziła lekcję w klasie drugiej: - Przeczytany tekst Anny Onichimowskiej „Mam wszystko” niezwykle podziałał na emocje dzieci, a zaproponowane pod koniec lekcji ćwiczenie doprowadziło do zintegrowania klasy i poprawienia relacji miedzy uczniami.
     

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski