Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Biskup Styrna rezygnuje

 
Elbląg, Biskup Styrna rezygnuje Biskup Jan Styrna podczas świątecznych spotkań elblążan (fot. WS)
Rek

Biskup Jan Styrna w październiku złożył rezygnację z funkcji biskupa diecezji elbląskiej na ręce papieża Franciszka. Dziś (23 listopada) poinformował o tym wiernych podczas mszy świętej w Katedrze św. Mikołaja. Jednocześnie zapowiedział, że swoje obowiązki będzie pełnił aż do czasu powołania następcy.

W liście do wiernych, który dziś (23 listopada) został odczytany w Katedrze św. Mikołaja biskup tak tłumaczy swoją decyzję:
     - Od pewnego czasu dostrzegam w sobie postępujące zmiany w stanie zdrowia, ograniczające coraz bardziej moje możliwości należytego wypełniania zadań, związanych z prowadzeniem diecezji - wyjaśnia biskup Jan Styrna. - W związku z tym, po przemyśleniu sytuacji, rozważeniu jej w sumieniu przed Bogiem i usilnej modlitwie, przedłożyłem w październiku bieżącego roku moją pokorną prośbę Ojcu Świętemu Franciszkowi o przyjęcie mojej rezygnacji z urzędu biskupa diecezjalnego. Ojciec Święty uznał przedstawioną motywację i moją prośbę przyjął, zlecając mi równocześnie pełnienie dotychczasowej posługi do czasu ustanowienia mojego następcy.
     Bp Jan Styrna posługę w Elblągu pełnił od 2003 r., wcześniej był biskupem pomocnicznym w diecezji tarnowskiej (od 1991 r. do 2003 r.), a także biskupem tytularnym we włoskim Aquipendium.
     
oprac. mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Pewnie ma dość użerania się z wierzycielami Halberdy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28 17
  koz.(2013-11-23)
 • sądzę, że o wiele bardziej dokuczyli mu miejscowi księża :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21 9
  (2013-11-23)
 • ja za nim tęsknił nie będę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 38
  (2013-11-23)
 • bardzo porzadny człowiek szkoda
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  47 9
  (2013-11-23)
 • Ogromne podziękowania za trud pracy w naszej diecezji!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35 9
  12kol(2013-11-23)
 • Szczęść Boże, Ekscelencjo,zapewniam o modlitwie i życzę zdrowia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 11
  wiszan (2013-11-23)
 • Szczęść Boże,Ekscelencjo, dziękuję za pasterską posługę, życzę zdrowia i niech. Chrystus Zmartwychwstały błogosławi!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 10
  wiszan (2013-11-23)
 • Niech dobry Bóg da Mu zdrowie i miejsce dobrej służby w Kościele. Chodzi jednak też o to, że bardziej od "Jego Ekscelencji" potrzebujemy pasterza z prawdziwego zdarzenia. Kogoś takiego jak Franciszek. Człowieka, który rozumie zwykłych ludzi i ich sprawy, a także zrobi porządek z eminencjami co to zapomnieli, że są po to w kościele by nam służyć, a nie żeby im służono.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 9
  (2013-11-23)
 • Księże Biskupie, niech Bóg obdarza łaskami, bardzo dziękuję za pracę dla naszej diecezji. Będę pamiętać w modlitwie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 8
  assssssssskaaaaaa(2013-11-23)
 • Teraz Kościół i Wiara to są dwie inne rzeczy. .. przykre
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  glambik(2013-11-23)
 • Szkoda, że ktoś pokroju Śliwińskiego nie zostanie biskupem. Kadencja Styrny była z lekka nudnawa, nie to co za Śliwińskiego, dzięki jego podbojom sławny był i on i Elbląg nie tylko w Polsce ale także i w obwodzie Kaliningradzkim i Moskwie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 12
  Winnicki(2013-11-23)
 • Dziękujemy Księże Biskupie za lata posługi w diecezji elbląskiej, dziękujemy za wszelkie dobro, które było Twoim, i naszym udziałem, dziękujemy za każde dobre, pouczające słowo, dobre spojrzenie i za każdy gest dobroci, miłości i życzliwości. Powiem szczerze, że zdziwiła mnie ta wiadomość, bo nie myślałem, że Bp. Styrna ma problemy zdrowotne. Myślałem, że będzie posługiwał w naszej diecezji do końca, do uzyskania wieku emerytalnego czyli do 75 roku życia (tj. jeszcze 3 lata). Jednak, widocznie musiały być powody natury zdrowotnej skoro Bp. Styrna złożył taką rezygnację i należy to uszanować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 8
  diecezjanin(2013-11-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Serwis i oryginalne części Audi
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski