Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Blisko 40 milionów zlotych na dożywianie dzieci

Elbląg, Blisko 40 milionów zlotych na dożywianie dzieci (fot. AD)
Rek

37 milionów 302 tysiące 509 złotych otrzyma województwo warmińsko-mazurskie w 2010 roku na realizację rządowego programu „Pomoc Państwa w zakresie dożywiania”. Do gmin przekazano do tej pory kwotę 17 milionów 763 tysięcy 372 złotych, tj. 67% planu.

Potrzeby gmin w zakresie programu dożywiania na 2010 rok wynoszą 52.358.710zł, z czego gminy zadeklarowały środki własne na poziomie 12.175.456 zł (co stanowi 23,25%), natomiast dotacja na poziomie 40.183.254zł, stanowi aż 77% kosztów ogółu programu.
     Program dożywiania realizowany jest w latach 2006–2013, a finansowany z budżetu państwa oraz ze środków własnych gmin.
     W województwie warmińsko-mazurskim w ubiegłym roku potrzeby w zakresie dożywiania były zaspokojone w 100%. Udało się to dzięki staraniom Wojewody Warmińsko–Mazurskiego Mariana Podziewskiego.
     W 2009 roku w województwie warmińsko-mazurskim na dożywianie wydaliśmy ponad 50 milionów złotych, z czego ponad 11 milionów złotych pochodziło ze środków własnych gmin.
     Do celów programu „Pomoc Państwa w zakresie dożywiania” należą: wspieranie gmin w zakresie dożywiania dzieci oraz zapewnienia posiłku osobom jego pozbawionym, ze szczególnym uwzględnieniem osób z terenów objętych wysokim poziomem bezrobocia i ze środowisk wiejskich (jest to zadanie własne gminy o charakterze obowiązkowym); długofalowe działanie w zakresie poprawy stanu zdrowia dzieci i młodzieży poprzez ograniczenie zjawiska niedożywienia; upowszechnienie zdrowego stylu żywienia, poprawy poziomu życia osób i rodzin o niskich dochodach; rozwój w gminach bazy żywieniowej, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci i młodzieży.
Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Polar z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki