UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bo śmieci trzeba segregować

 
Elbląg, Bo śmieci trzeba segregować
fot. Anna Dembińska, arch. portEl
Reklama

W sobotę, 20 maja o godz. 10 na placu Jagiellończyka w Elblągu odbędzie się X edycja Elbląskich Dni Recyklingu, których celem jest edukacja mieszkańców w zakresie zasad segregowania odpadów komunalnych. Spotkanie pracowników ZUO Elbląg z mieszkańcami będzie okazją do przekazania odpadów selektywnie zbieranych przez cały rok.

W tym roku ZUO przygotowało kolejne niespodzianki, a mianowicie dodatkowe atrakcje dla dzieci i młodzieży. I tak dla maluszków oprócz dmuchanej zjeżdżalni, malowania buzi i jeżdżących koników będzie trampolina. Mieszkańcy za posegregowane odpady co roku otrzymują rośliny oraz gadżety m.in. kubki i zabawki. Po raz pierwszy organizator festynu zaproponuje drzewka owocowe, które mamy nadzieję również będą cieszyły się zainteresowaniem, podobnie jak kwiaty ogrodowe, balkonowe i iglaki.
       W ubiegłym roku Elbląskie Dni Recyklingu po raz pierwszy uatrakcyjniliśmy ofertą warsztatów ekologicznych dla dzieci i młodzieży. W tym roku ZUO Elbląg będzie kontynuować warsztaty w rozbudowanej wersji m.in. o stanowisko „Kilowaty zabawy” z użyciem zestawów demonstracyjnych odnawialnych źródeł energii (OZE). Poza tym na dzieci będą czekały puzzle XXL o tematyce ekologicznej, Koło fortuny z zagadkami m.in. dotyczącymi zasad segregowania odpadów, robienie świeczników ze słoików, biżuterii z odpadów itd. oraz całe mnóstwo nagród za udział w konkursach.
       Tradycyjnie festyn wzbogacą występy artystyczne dzieci z placówek oświatowych oraz Centrum Tańca Cadmans. Zachęcamy do udziału w Elbląskich Dniach Recyklingu, a przy tym do nauki zasad segregowania odpadów. Życzymy całym rodzinom mile spędzonego czasu i zachęcamy do korzystania ze wszystkich zaproponowanych atrakcji.
      
Eliza Leszczyńska-Rogalska, specjalista ds. promocji i edukacji ekologicznej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Polską " cywilizację" trzeba wyprowadzić z Polski na 40 lat jak Mojżesz Żydów na pustynię. W Szwecji słoiki przed wyrzuceniem do specjalnego pojemnika myje się, a wieczka metalowe do metalu. .. Amen
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  (2017-05-16)
 • Część winy ponosi MPO i inne firmy. Pojemniki np do plastiku mają małe okrągłe otwory na pojedyncze " pety", wyrzuca się hurtem np w siatce też plastikowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2017-05-16)
 • Ludzie np. na litwie która powiedzmy szczerze jest jeszcze bardziej do tylu niż my za butelke plastikową dostaje się 10 euro centow tak samo jak za puszke więc ludzie segregują np. plastki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  on87(2017-05-16)
 • Ale fajnie, na pewno przyjdę z dziećmi ????????????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  Mama Beata(2017-05-16)
 • Miały być uśmiechnięte buźki zamiast znaków,mamy dużo nakrętek, już się nie możemy doczekać,brawo Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  Mama Beata(2017-05-16)
 • Te sortowanie to pralnie brudnych pieniędzy!!!!! Przyjrzeć im się trzeba. Coraz więcej sortowni a śmieci na wysypiskach przybywa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2017-05-16)
 • Edukować trzeba i to w trybie pilnym Zarząd Spóldzielni Mieszkaniowej "Zakrzewo", ogromne osiedle które nie posiada wyodrębnionych pojemników na poszczególne rodzaje śmieci. Mieszkańców zmusza się do oplat za śmieci niesegregowane (jest wyższa) w prosty prostacki sposób, nie wyposażenie "wysypisk" w odpowiednie pojemniki. Mamy pojemniki jednego rodzaju. .. do śmieci organicznych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2017-05-16)
 • Elbląskie Dni Recyklingu powinno rozpocząć się od edukacji pracowników firmy Cleaner zabierającej śmieci na ul. Traugutta. Wyjaśniam dlaczego. Otóż mieszkańcy sortują śmieci a śmieciarze codziennie robią to samo - zsypują wszystko razem ze wszystkich pojemników (plastik, papier, szkło i zwykłe śmieci) do jednej śmieciarki. Pytam więc po co my segregujemy skoro "śmieciarze" mają to głęboko w d. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  obserwatorka(2017-05-17)
 • w Niemczech jest podobnie, jak na np. Litwie jak ktoś zauważył - plasikowe/szklane butelki i alu-puszki oddaje się do automatów - cena za dziwną plastikową butelkę dochodzi do 0,25 Euro. To jest po prostu "kara" dla producentów za używanie "nierecyklowalnego" tworzywa z g. .. ego plastiku. De facto wygląda na to, że im "dziwniejsza"/niestandardowa butelka - tym więcej wypłaca się klientowi przy zwrocie. W krajach, gdzie takie "śmieci" (które jeszcze przed chwilą były obiektem porządania w upalny dzień) obowiązkowo skupuje się, zapewne NA KOSZT PRODUCENTA i oddaje się kaucję klientowi - NIE MA PROBLEMU Z WALAJĄCYM SIĘ PLASTIKIEM. To jest niestety tylko kolejny dowód na to, jaką Polska jest KOLONIĄ i poligonem dla korporacji. Polskie społeczeństwo zostało sprzedane - ludzi zajmuje się tanim politycznym teatrzykiem w wykonaniu aktorów zjednoczonej partii POPiSLDPSLN. .. tymczasem ludzie nie widzą, jak są d. .. ni na co dzień z każdej strony i zamiast siętym zainteresować - gapią się bezmyślnie w media masowego rażenia, które karmią ich operą mydlaną z Wiejskiej. .. śpijcie spokojnie obywatele. .. wasi "decydenci", "władza" zajmą się waszymi sprawami. .. a jak się nie zajmą - to poczekajcie kolejne 4 lata, moze kolejni aktorzy się zajmą. .. PS. nawet w BRAZYLII sprawa z odpadami wygląda lepiej (jest skup).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  PolskiAnarchista(2017-05-17)
Reklama