UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Bożena na skrzydłach Hermesa

 
Elbląg, - Było to dla mnie ogromne zaskoczenie - mówi o nagrodzie Bożena Lemierska
- Było to dla mnie ogromne zaskoczenie - mówi o nagrodzie Bożena Lemierska (fot. Anna Dembińska)

O Bożenie Lemierskiej pisaliśmy już nieraz. Zapamiętaliśmy ją jako społeczniczkę, wspierającą domy dziecka, osoby niepełnosprawne i domy opieki społecznej oraz jako przedsiębiorczą kobietę prowadzącą mały sklep w podelbląskim Lisowie. Sklepik „U Bożenki” otrzymał niedawno prestiżową statuetkę Hermesa, wręczaną osobom wyróżniającym się w świecie handlu.

Bożena Lemierska pracuje od wczesnego rana do późnego wieczora, siedem razy w tygodniu, 365 dni w roku, bez urlopu. Wstaje wczesnym rankiem, otwiera swój sklepik i z uśmiechem wita pierwszego klienta.
       - Ten sklepik otworzyłam 19 lat temu z myślą o mieszkańcach - mówi. - To nie jest mój sklep, ale moich klientów. To oni decydują o tym, co nabywam do sklepu i w jakich godzinach ma być otwarty. Obsługuję klientów tak, jak sama chciałabym być obsługiwana, z życzliwością i szacunkiem.
       Trudno w to uwierzyć, ale pani Bożena nie ma czasu na wypoczynek, mąż pomaga jej w dostawach towaru, a ona sama stoi za ladą do późnego wieczora. O urlopie może tylko pomarzyć, jednak nie narzeka, bo praca i pomaganie innym to jej życiowy napęd.

  Elbląg, Statuetka Hermesa
Statuetka Hermesa (fot. AD)


       Dwa miesiące temu przedsiębiorcza sprzedawczyni została nominowana do prestiżowej nagrody – Hermesa, przyznawanej osobom wybitnie wyróżniającym się w świecie handlu. Tym razem postawiono głównie na małe przedsiębiorstwa. Jednym z nagrodzonych okazał się sklepik „U Bożenki”. Wyróżniono go w kategorii „handel detaliczny z tradycjami”. - Było to dla mnie ogromne zaskoczenie – opowiada Bożena Lemierska. - Zdziwiło mnie to, że wyróżniono tak mały sklepik w tak małej miejscowości.
       Statuetkę odebrała w Poznaniu podczas majowej gali. Zjechały na nią osobowości świata handlu, przedstawiciele wiodących zagranicznych i krajowych firm z branży FMCG: producenci, sieci handlowe, dystrybutorzy, reprezentanci handlu niezależnego. 
       Hermes jest wybierany głosem niezależnej kapituły i reprezentuje opinię środowiska, przedstawicieli świata handlu, a jej laureatami zostają managerowie, zarządzający dużymi i małymi przedsiębiorstwami handlowymi i gastronomicznymi. Wśród nich znalazła się mieszkanka gminy Elbląg.
       - Miałam okazję rozmawiać z wieloma wybitnymi przedsiębiorcami świata handlu. Wielkim zaskoczeniem było dla nich, że pracuję od rana do wieczora, nie mam urlopu ani dnia wolnego – mówi Bożena Lemierska, która wzruszyła widownię swoim przemówieniem podczas gali rozdania Hermesów.
       Pani Bożenie serdecznie gratulujemy sukcesu. Jesteśmy pewni, że jeszcze niejeden raz nas zaskoczy!
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama