Niedziela 24-06-2018, imieniny Jana, Danuty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bożonarodzeniowe świece Caritas

Elbląg, Bożonarodzeniowe świece Caritas

W pierwszą niedzielę Adwentu, czyli 30 listopada, ruszała doroczna akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W parafiach Diecezji Elbląskiej rozprowadzane są specjalne, bożonarodzeniowe świece.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to akcja ogólnopolska. Tegoroczna prowadzona jest pod hasłem „Ogrzejmy dzieciństwo miłością”. Tradycyjnie w okresie Adwentu w kościołach rozprowadzane są świece, a z datków za nie ofiarowanych organizowana jest pomoc dzieciom najbardziej potrzebującym.
     - W tym roku do parafii Diecezji Elbląskiej trafiło 38 tysięcy małych świec bożonarodzeniowych - mówi Elżbieta Szechlicka z Caritas Diecezji Elbląskiej. – Dużych nie zamawialiśmy, bo nie cieszą się one zainteresowaniem. Oczywiście, trochę ich jeszcze w parafiach pozostało z ubiegłego roku i te również można nabyć.
     - Świece są rozprowadzane, a nie sprzedawane - podkreśla Elżbieta Szechlicka. - Każdy ofiaruje tyle pieniędzy, ile może. Jednak sugerowana cena za małą świecę to 5 zł.
     Tradycyjnie część zebranych w ten sposób datków zostanie w parafiach, część trafi do Caritas Diecezji Elbląskiej, a 10 groszy od każdej sprzedanej sztuki zostanie przekazane na cel ogólnopolskiej Caritas.
     - Pieniądze z naszej części zostaną przekazane na pomoc dzieciom najbardziej potrzebującym m.in. na organizację kolonii, a jeśli coś zostanie – na wyposażenie świetlicy środowiskowej elbląskiej Caritas przy ul. Zamkowej - mówi Elżbieta Szechlicka. - Generalnie przeznaczamy je zawsze na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych i potrzebujących pomocy.
     Zakupione przez wiernych świece bożonarodzeniowe powinny zapłonąć w każdym domu w Wigilię. To akcent przypominający o najuboższych oraz o potrzebie niesienia im pomocy.
     - W wielu polskich domach płonąca świeca Caritas to już tradycja – mówi Elżbieta Szechlicka. – To symbol Chrystusa, który przypomina nam o jego obecności w naszym domu.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)