Sobota 23-02-2019, imieniny Polikarpa, Romy
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teraz ja - Brak sznurków, brak kapsli, brak wyobraźni

 
Elbląg, Teraz ja - Brak sznurków, brak kapsli, brak wyobraźni
Rek

To, co stało się w Elblągu w czasie wyborów śmiało można nazwać skandalem. Naruszono coś, co jest podstawą demokracji. Społeczny mandat, który upoważnia wybranych ludzi do stanowienia prawa i wydawania ogromnych budżetowych pieniędzy, może trafić do ludzi, którzy tego mandatu nie dostali.

Po to w lokalach wyborczych wiesza się godło i flagi, by podkreślić powagę wydarzenia. Szkolono mnie przed wyborami, że wszystko przed otwarciem lokalu ma być odpowiednio udekorowane, sprawdzone i wtedy ma być zgłoszona gotowość lokalu do wyborów. Jak zatem dokonano zgłoszeń, jeżeli lokale miały poważne uchybienia?
     Po co jest przedstawiciel z Urzędu Miasta w każdej komisji, jeżeli nie sprawdził czy meldunek jest prawdziwy. Czy potrzebne jest takie zgłoszenie, jeżeli nikt go nie weryfikuje? Ponadto, jak można własnym podpisem potwierdzać, że karty są w komplecie, jak ich fizycznie nie było. Może to tylko wygoda z noszeniem ciężkich paczek, a może ktoś miał całą masę wolnych druków... Takich wątpliwości nie może mieć wyborca.
     Jeżeli przed laty mogło dochodzić do nadużyć, to teraz już nawet nikomu nie chce się zachowywać pozorów. Relacje władza-społeczeństwo są coraz gorszej jakości. Oczywiście na niekorzyść społeczeństwa.
     PKW przygotowało wybory fatalnie, ale lokalne Komitety przekroczyły granicę zaniedbań. Na dodatek wszyscy członkowie komisji wyborczych pójdą do... kasy - po należne diety. W poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.
     Proponuję drugą turę rozstrzygnąć starym dobrym sposobem. Dwaj kandydaci zagrają w papier nożyczki kamień. Efekt podobny, bo i tak jeden wygra, a jakie oszczędności.
     
bakadar
Liczba publikacji: 3
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.5 4 10

..., a moim zdaniem
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Aleś się nagadał. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 6
  (2014-11-22)
 • wielokrotnie siedziałem w komisji i wiem że członkom zależy tylko na tym żeby jak najwcześniej skończyć liczenie i wreszcie pójść się wyspać, a kto wygra wybory to wszyscy mają głęboko w rowie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  (2014-11-22)
 • Tak jest od lat. Te wybory wbrew pozorom mogą okazać się najlepiej policzone :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 4
  afadasd(2014-11-22)
 • Głupoty wypisuje ten jegomość. Zmieniły się czasy i nikt już nie traktuje wyborów z taką powagą jak niegdyś. A i kandydaci niezbyt poważni. .. to mamy komiczne efekty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 3
  (2014-11-22)
 • MariuszLewandowski-Fc Mnie ojciec nauczył że jak coś robić to dobrze albo nie robić wcale. Pan Sadocha powtarzał zaś że pospiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł nigdzy zaś w liczeniu. Obaj odeszli ale ja ich nauk nie zapomniałem i nie zapomnę. Bylejskość samorządu i bylejakość wyborów trzeba zakończyć wraz z bylejakością naszego życia. Za coś takiego w Szawjcarii lub Niemczech ludzie już by siedzieli w celach i gorzko łakali za to czego nie zrobili a za co birą kasę wspólną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 8
  MariuszLewandowski-Fc(2014-11-22)
 • Lawendowski, a co z bylejakością Twojej pisowni? Pisz poprawnie albo wcale.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  (2014-11-22)
 • Kraj na niby to i wybory na niby
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2014-11-23)
 • przecież to takie proste: kto ma dowody niech je przedstawi w sądzie, nawet za pośrednictwem swojej partii. Oczywiście konkretne dowody a nie wyobrażenia. Sąd może nakazać powtórkę głosowania! To takie proste.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2014-11-23)
 • poszedłem na wybory z rodziną, zagłosowaliśmy. I nie było w tym bylejakości, dlatego frustraci powinni wziąć środki na wstrzymanie i nie wymiotować swoich żalów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2014-11-23)
 • Tak to jest jak na członków komisji bierze się prostych ludzi, po podstawówce którzy liczyc nie potrafią a już nie wspomnę o logice matematycznej, że wszystko musi sie zgadzać. Członkami komisji powinni być ludzie conajmniej ze średnim wykształceniem, czynni zawodowo, logicznie myslacy a nie bezrobocie, które rzuca się na 300 zl a resztę ma gdzieś.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2014-11-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe
Kubek z Grawerem
Długopis i Pióra z Grawerem