Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Brydżyści żegnają zmarłego kolegę

 
Elbląg, Brydżyści żegnają zmarłego kolegę (fot. AD, archiwum portEl.pl)
Rek

Z ogromnym bólem, smutkiem i żalem brydżyści z Elbląga, Braniewa, Malborka, Nowakowa, Nowego Stawu i Sztumu przyjęli wiadomość o śmierci Adama Ridingera z Elbląga, pasjonata brydża sportowego. Miał 81 lat.

Adam Ridinger urodził się 4 stycznia 1937 roku w Rypinie. Po skończeniu szkoły podstawowej w Rypinie podjął naukę w Technikum Mechanicznym w Bydgoszczy, a po jego ukończeniu w 1956 roku przybył do Elbląga i podjął pracę w Elbląskiej Fabryce Urządzeń Kuziennych, a potem w Zamechu na stanowisku mechanika-planisty aż do odejścia na zasłużoną emeryturę.
     Był wyjątkowym pracownikiem i przełożonym. Kreatywnym, wymagającym i inspirującym. Jego wsparcie było zawsze dobrodziejstwem dla wielu pracowników i nie tylko. Urzekł swoją osobowością i charyzmą. Cieszył się ogromnym autorytetem i szacunkiem.
     W Jego życiu najważniejsza była rodzina, to dla niej ciężko pracował by zapewnić jej jak najlepsze warunki życia,wychowania i kształcenia. Był bardzo dumny z osiągnięć córek i synów.
     Przez wiele lat był zawodnikiem piłki nożnej Olimpii Elbląg. A po zakończeniu kariery piłkarskiej kibicował piłkarzom.
     Drugą jego pasją był brydż  sportowy. Był animatorem i organizatorem turniejów dla pracowników Zamechu i elblążan, które odbywały się w klubie „Zamech” i Naczelnej Organizacji Technicznej, oraz mistrzostw Elbląga o Puchar Prezydenta.
     Do ostatnich lat życia był członkiem Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego i zawodnikiem Jachtklubu. Grając w duecie z synem Jackiem odnosił spektakularne sukcesy w Elbląskiej Lidze Brydżowej.
     W uznaniu zasług w popularyzacji i rozwoju brydża  w Elblągu  i integracji pasjonatów brydża Elbląga, Powiśla,Warmii i Żuław na wniosek Zarządu Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego Zarząd Główny Polskiego Związku Brydża Sportowego w Warszawie przyznał Adamowi Ridingerowi prestiżową brązową odznakę zasłużonego działacza PZBS.
     W ostatnich latach życia Adam z determinacją zmagał się  z ciężka i nieuleczalną chorobą, mimo to zawsze mogliśmy liczyć na jego czas, radę i zaangażowanie.
     Adam zmarł w czwartek 8 lutego 2018, w sobotę zostało odprawione nabożeństwo żałobne, po czym Adam spoczął na cmentarzu Dębica.
     W imieniu koleżanek i kolegów, przyjaciół brydża z Elbląga, Powiśla,Warmii i Żuław delegacja Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego złożyła wieniec oraz wyrazy współczucia rodzinie wraz z zapewnieniem wsparcia w tych trudnych chwilach.
     Cześć Jego Pamięci!
Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot
Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie
Fototapeta fizelinowa, laminowana 148x260 cm - Wodosp
Fototapety ze sportami