Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Budujemy wspólny europejski dom w ZS nr 2

 
Elbląg, Budujemy wspólny europejski dom w ZS nr 2 fot. nadesłana
Rek

We wtorek, 29 września w ZS nr 2 na Wyżynnej odbył się, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Obcych, happening pod hasłem: „Budujemy wspólny europejski dom”.

W akcję włączyli się uczniowie całej szkoły, począwszy od dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej do młodzieży z klas trzecich gimnazjalnych. W czasie tygodniowego przygotowania każda klasa miała za zadanie wykonanie kartonów-cegiełek. Te tekturowe kostki do układanki opisane były słowami, które są nazwami pojęć abstrakcyjnych i wartościujących. Pisane były w czterech językach: rosyjskim, niemieckim, angielskim i francuskim.
     Wcześniej przydzielono każdej klasie odpowiednie słowa, takie jak: przyjaźń, tolerancja, rodzina, historia, pokój, sztuka, bezpieczeństwo, zdrowie, piękno, wiedza, nauka, praca lub: miłość, zaufanie, solidarność, szczęście i jeszcze wiele innych ważnych słów.
     Podczas happeningu przedstawiciele poszczególnych klas wznosili budowlę, taki symboliczny dom, w którym obecne są na co dzień, takie wartości, jak współpraca, zrozumienie, wolność i konstruktywne działanie na rzecz całej społeczności europejskiej.
     Celem przedsięwzięcia było, z jednej strony rozbudzenie poczucia wspólnoty wśród społeczności szkolnej, z drugiej uświadomienie młodym ludziom, że język obcy nie dzieli, ale podkreśla bogactwo kulturowe i tradycję naszego kontynentu, którą to odrębność należy szanować i poznawać nawzajem.
     Dodatkowym atutem takiej formy edukacji jest świadomość wartości współtworzenia dzieła a przy okazji nieprzewidywalna improwizacja, zabawa twórcza wszystkich uczestników przedsięwzięcia.
     W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Obcych były też w szkole inne działania, przygotowane przez anglistów i germanistów: konkursy i imprezy, jak chociażby czytanie „łamańców językowych” czy konkursy z zakodowanymi pytaniami w systemie Q R.
     Odpowiedzialna za całość, Katarzyna Felka, zdołała przekonać do swojego pomysłu całą brać uczniowską i pedagogów, którzy kibicowali swoim podopiecznym, bo nie łatwo zbudować dom, gdy na dworze silny wieje wiatr.
Irena Ośka, rzecznik prasowy ZS nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua