UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Budżet Obywatelski 2019. Co za nami? Co przed nami?

 
Elbląg, Budżet Obywatelski 2019. Co za nami? Co przed nami?

Zakończyło się przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Mimo że do złożenia wniosku potrzebne było zebranie podpisów osób wspierających konkretny pomysł, mieszkańcy nie zawiedli składając łącznie 112 wniosków. Powyższa liczba jest jednak mniejsza niż w poprzednim roku (177 wniosków).

Ustawa z dnia 11 stycznia 2018 r. dotycząca m.in. tworzenia i obowiązywania budżetów obywatelskich nałożyła wymóg, aby składane wnioski uzyskiwały na wstępie wymaganą liczbę osób go popierających. Uwzględniając wytyczne Ustawy zasady elbląskiego Budżetu Obywatelskiego zostały stosownie zmienione. Czasochłonne zbieranie podpisów i podawanie danych osobowych nieco ograniczyło zapał elblążan, choć pod koniec terminu wnioski zaczęły napływać w większej ilości.
     W tym roku, tak jak w latach poprzednich, duża część pomysłów dotyczy miejskiej infrastruktury, a więc chodników, poprawy stanu alejek w parkach, nowych nasadzeń kwiatów, poprawy estetyki miasta. Co cieszy, sprawdziły się małe granty, elblążanie chętniej niż w poprzednim roku przedstawili pomysły na działania integrujące lokalną społeczność.
     
     Przed nami
     Teraz wnioski czeka ocena merytoryczna i szacowanie kosztów przed urzędników z poszczególnych departamentów. Lista wniosków pozytywnie i negatywnie zaopiniowanych powinna zostać przedstawiona około 24 sierpnia. W tym roku wprowadzony został tryb odwoławczy, tak więc wnioskodawcy, których pomysły odpadły mogą od 27 do 31 sierpnia odwołać się od decyzji odrzucającej wniosek. Głosowanie na pozytywnie zaopiniowane wnioski odbędzie się od 24 września do 21 października 2018 roku.
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Zapał ostudziło przede wszystkim pozostawienie placówek edukacyjnych, które mogą składać swoje wnioski - żaden przeciętny mieszkaniec nie ma żadnych szans z bezwzględną przy zbieraniu głosów machiną szkolną. A potem mamy marne efekty BO, bo utopione w szkołach projekty nie mają wymiaru ogólnospołecznego - ot co!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 2
  anes-ska(2018-06-22)
 • Projekty zgłaszane przez szkoły nie mają wymiaru ogólnospołecznego ? Z której planety spadłaś, poprzedniczko. Chyba pozbyła się ciebie czarna, kosmiczna dziura skoro tak twierdzisz. Przecież efekt inwestycji w szkołach służy naszym, elbląskim dzieciom, czyli też nam rodzicom, rodzinom, znajomym i nieznajomym. Słowem. .. elblążanom. Chyba że masz znajomego nauczyciela, a może dyrektora szkoły, który wybudował sobie boisko, albo halę sportową w przydomowym ogródku ? Ręce opadają, gdy widzi się takie komentarze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 15
  (2018-06-22)
 • zostan azrealizowane plany radnych bo to oni się tylko licza. Zwykłych elblązan to macie w d.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2018-06-22)
 • Zapraszam do grupy Zjednoczony Elbląg, która znajduję się na Facebook'u do wspólnych dyskusji na tematy związane z naszym miastem i zmieniania go na lepsze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  ZJ(2018-06-22)
Reklama