UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Budżet Obywatelski - mobilny punkt przed Ratuszem Staromiejskim

 
Elbląg, Budżet Obywatelski - mobilny punkt przed Ratuszem Staromiejskim

Do 15 czerwca można zgłaszać pomysły do Budżetu Obywatelskiego 2019. Ta edycja Budżetu rozpędza się bardzo powoli, do tej pory elblążanie złożyli 8 wniosków. Z całą pewnością wpływ na to mają nowe zasady, które uwzględniają wytyczne Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. dotyczące tworzenia i obowiązywania budżetów obywatelskich.

Zgodnie z tymi wytycznymi każdy złożony wniosek musi uzyskać wymaganą liczbę osób go popierających. W elbląskim Budżecie Obywatelskim w przypadku wniosku do zadania realizowanego w okręgu jest to od 10 do 15 nazwisk popierających, w przypadku zadania ogólnomiejskiego od 25 do 30 nazwisk. Intencją wprowadzenia tych zmian było, aby pomysły przedkładane do budżetów obywatelskich w całym kraju były bardziej przemyślane i uzyskały większą akceptację społeczności lokalnej. Jednak zbieranie podpisów zmniejszyło także ilość składanych wniosków. Nadal liczymy jednak na mieszkańców, zwłaszcza, że do podziału w Budżecie Obywatelskim jest dotychczas największa kwota. Wynosi ona - 3.020.000 zł., w tym 480.000 zł. dla każdego okręgu wyborczego oraz 620.000 zł. na inicjatywy ogólnomiejskie.
      
       Mobilny punkt Budżetu Obywatelskiego

       Tak jak to miało już miejsce w latach poprzednich, dla mieszkańców chcących dowiedzieć się więcej na temat Budżetu Obywatelskiego, utworzony zostanie mobilny punkt, który stanie przed Ratuszem Staromiejskim w sobotę, 9 czerwca w godz. 10-15.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Budżet Kolesiowski. Nie ma sensu brać w tym udziału, znów przejdą wnioski radnych, a Elbląąan trafią do kosza. W tym roku nie biorę w tej hucpie udziału. Nie ma sensu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  ZdzisławDyrmann(2018-06-06)
 • To budżet urzędniczo-kolesiowski, a nie "obywatelski". Urzędasy odrzucają sobie wnioski wg. ich widzimisię bez podania powodów np. wniosek o płatne parkowanie dla urzędasów pod UM. Dodatkowo dziwnym trafem wygrywają wnioski tam gdzie mieszkają radni, urzędnicy, kolesie itd. , a niektórzy radni to wręcz sobie tym budżetem kampanię finansują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  jakokomisjapanuzabraniam(2018-06-06)
 • Czy będzie zgłoszona Sjesta III radnego Turleja ? W ramach kampanii wyborczej ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  ??(2018-06-06)
 • PROSZĘ WYBUDOWAĆ BOISKO DO PIŁKI SIATKOWEJ PLAŻOWEJ - Piłki Męskiej Ręcznej nie ma więc te koszty możńa przeżucić na te boiska !!! Nie ma żadnego w Elblągu !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  dowwelblagu(2018-06-08)
 • Zapraszam do dyskusji na tematy związane z Naszym miastem do grupy Zjednoczony Elbląg, którą można znaleźć na Facebook'u.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  ZJ(2018-06-10)
Reklama