Niedziela 24-06-2018, imieniny Jana, Danuty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

By czuli się członkami wspólnoty

Mówiąc „hospicjum”, wiele osób myśli jedynie o śmierci. Jednak zapominają, że śmierć to tylko moment, a do tego czasu wciąż trwa życie.

W grudniu 2008 r. Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego zakończyło realizację zadania realizowanego w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych ogłoszonego przez wojewodę warmińsko-mazurskiego pn. „Pomoc ludziom w preterminalnym i terminalnym okresie choroby nowotworowej, celem polepszenia ich sytuacji życiowej - realizacja pobytów dziennych”.
     Poprawa jakości życia w opiece paliatywnej polega na minimalizowaniu różnicy między stanem faktycznym a pragnieniami chorego. Im większa różnica, tym gorsza jakość życia. Trzeba wiec sprawić, aby chory człowiek nie był izolowany, by był nadal pełnoprawnym członkiem wspólnoty.
     Świetną formą realizacji takiego zadania były właśnie pobyty dzienne. Spotkania w ramach realizowanego projektu odbywały cztery-pięć razy w miesiącu. Były to spotkania towarzysko-terapeutyczne, praca z psychologami, terapeutą zajęciowym-rehabilitantem, muzykoterapeutą, lekarzem, wolontariuszami-opiekunami, duchownym, pracownikiem socjalnym.
     Podczas spotkań obchodzono uroczystości związane z jubileuszem pacjentów, którym towarzyszyły życzenia, tort, koncerty na żywo. Czasem było to oglądanie zdjęć i filmów z wcześniejszych spotkań, wspominanie znajomych, przyjaciół. Bywało, ze świetlica zamieniała się w salon kosmetyczno-fryzjerski, gdzie pacjenci mogli skorzystać z usług fachowców. A przed świętami wspólnie z pacjentami przygotowywano stroiki świąteczne.
     Letnie pobyty spędzane były przy grillu na świeżym powietrzu, którym towarzyszyła muzyka, kaszanka z grilla i herbatka z samowara z konfiturą.
     

 


     W grudniu odbyła się tradycyjnie wspólna Wigilia Bożego Narodzenia przy pięknie zastawionym stole, w towarzystwie ważnych gości, przy akompaniamencie artystów grających na żywo.
     Spotkania w ramach realizowanego zadania pomagały w odpowiednim nastawieniu pacjentów do choroby, zmiany postaw wobec życia i śmierci, dawały poczucie integracji z innymi chorymi - osobami będącymi w podobnym położeniu, polepszenie samopoczucia - umożliwiły pacjentom doznawanie pozytywnych stanów emocjonalnych. Czyniły życie chorego ważnym i wartościowym.
     
     Przedsięwzięcie realizowane było ze środków wojewody warmińsko-mazurskiego, Stowarzyszenia na rzecz Hospicjum Elbląskiego oraz Hospicjum św. Jerzego w Elblągu od czerwca do grudnia 2008 roku. Wojewoda Warmińsko-Mazurski dofinansował ten projekt kwotą 7 tys. zł.
     
     
     

-------------------- Ogłoszenie bezpłatne ----------------------

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Clinex Stronger
Clinex Floral
Prezent na Komunię