Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

By komputer był przyjacielem - nie wrogiem

Elbląg, By komputer był przyjacielem - nie wrogiem
Ulotka wydana przez Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej oraz policję

Komputer jest narzędziem służącym do nauki, zabawy, za pomocą Internetu łączy nas ze światem, umożliwia kontakty ze znajomymi, korzystanie z aukcji, dokonywanie przelewów pieniężnych. Jednak może również stanowić źródło zagrożenia, szczególnie dla najmłodszych.

Dlatego właśnie powstał projekt „Cyberbezpieczni - czy wiesz, co w sieci piszczy?” realizowany przez Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej oraz policję.
     Cyberprzemoc
– przemoc z użyciem Internetu i telefonu komórkowego. Podstawowe zjawiska to: nękanie, straszenie, szantażowanie z użyciem sieci; publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących zdjęć, filmów; podszywanie się w sieci pod kogoś wbrew jego woli. Tak o zagrożeniach informuje ulotka wydana w ramach projektu „(…) czy wiesz, co w sieci piszczy?”.
     Są w niej również rady dla rodziców, m.in.: „niech komputer stoi we wspólnym miejscu”, „rozmawiaj z dzieckiem”, „surfuj po sieci ze swoim dzieckiem”, „ustal zasady korzystania z Internetu i egzekwuj je”, „w przypadku przestępstwa niczego nie kasuj z komputera”, „ucz dziecko zasad bezpieczeństwa, nie strasz jednak zagrożeniami”.
     Zawarte zostały także rady dotyczące zabezpieczenia dowodów przemocy internetowej, adresy, gdzie należy szukać pomocy, porady lub informacji nt. cyberzagrożeń.
     Naprzeciw tym zagrożeniom wychodzi Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej wraz z policją. Do grudnia 2010r. przeprowadzonych zostanie 15 szkoleń w województwie warmińsko-mazurskim. Szkolenia te są kierowane do kadr pedagogicznych, policjantów, rodziców, psychologów, pracowników organizacji pozarządowych i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą , jak również do pracowników instytucji pomocowych. Szkolenia te realizowane są na podstawie elbląskiego, autorskiego programu. Prelegentami będą specjaliści – trenerzy Ośrodka oraz policjanci. Więcej informacji o realizowanym przedsięwzięciu ma stronie: www.mediacje.elblag.pl
     Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej prowadzi poradnictwo prawno – obywatelskie i psychologiczne dla dzieci, młodzieży i ich rodzin w zakresie cyberprzemocy. Porady prawno-obywatelskie udzielane są codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10 do 18 po uprzedniej rejestracji telefonicznej pod nr tel. (55) 642-44-25, osobistej w siedzibie Centrum lub za pomocą e-mail esas_1@wp.pl.
     Porady psychologiczne udzielane są w każdą środę w godzinach od 15 do 18 w siedzibie Centrum przy ul. Stefczyka 7-8/6 (wcześniejsze ustalenia jw.)
     
     Poradnictwo prowadzone jest w ramach projektu „Bezpieczne Dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje finansowane ze środków The Velux Foundations.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
Promocja RATY 0%
AMK Zabudowa baru
Promocja RATY 0%