Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

By odnowić kąpielisko

 
Elbląg, By odnowić kąpielisko
Tak było jeszcze w 2009 r. (fot. arch. portEl)

Ponad rok temu zostało całkowicie wyłączone z eksploatacji. Powodów do tego, by je zamknąć było kilka – m.in. zły stan techniczny, eutrofizacja wód, wysokie koszty utrzymania. Jednakże temat kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej co jakiś czas wraca. Teraz sprawą tą chce się zająć Stowarzyszenie Na Rzecz Praw i Poszanowania Obywateli RP Przez Urzędy Konsularne w Niemczech.

Przypomnijmy, miejsce to ostatecznie zamknięto w 2012 r. Na poświęconej temu konferencji prasowej dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wskazywał na trudności w utrzymaniu tego miejsca, zwłaszcza w kontekście czystości wody, a także wskazał na koszty, z którymi wiązałoby się jego odnowienie, zwłaszcza w ówczesnym kontekście budowy aquaparku.
– Zastanawialiśmy się czy jest możliwość pogodzenia tych dwóch spraw, czyli remontu kąpieliska, a następnie ewentualnej budowy aquaparku. Poprosiliśmy zatem nadzór budowlany o sporządzenie kosztorysu, w rezultacie remont kąpieliska kosztowałby około szesnastu milionów złotych – mówił wtedy Marek Wnuk.
     Na ostatniej sesji Rady Miasta temat powrócił. Wiceprzewodniczący Sławomir Malinowski złożył interpelację w tej sprawie.
     W najbliższy czwartek (18 lipca), o godz. 17 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Praw i Poszanowania Obywateli RP Przez Urzędy Konsularne w Niemczech. Jak wyjaśnia jego prezes, Krzysztof Daszkowski, jest ono otwarte dla wszystkich mieszkańców. Propozycją jest utworzenie Komitetu Odbudowy Elbląskiego Basenu, który docelowo miałby zbierać fundusze na rewitalizację basenu.
– Chodzi tutaj o to, abyśmy to dobro, które mamy, ratowali. Chcielibyśmy, aby przyszli na nie mieszkańcy naszego miasta, wypowiedzieli się na ten temat. Każdy jest mile widziany – wyjaśnia prezes. – Wszyscy wiemy, w jakich tarapatach jest miasto, a jeśli chcemy coś mieć to trzeba o to powalczyć. Koszty odbudowy tego obiektu są duże, ale jest to możliwe. My daliśmy ideę, jeżeli ktoś ma lepszy pomysł to oddajemy pole, nie ma problemu.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • nie prawda, ja nie wiem w tarapatach jest miasto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  ELDLΔŻANIN(2013-07-16)
 • Malinowski proponuje zrobić to pospolitym ruszeniem i łopatami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  bad(2013-07-16)
 • co ze stworzonym stanowiskiem w nieistniejącym Aqaparku i braniu za to pensji ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  agentRutka(2013-07-16)
 • Odnowić kąpielisko!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 1
  Ajax(2013-07-16)
 • .. skończy się jak zwykle. .ujadanie szczekaczkami przez kilka lat. i nc się nie zmieni. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 3
  (2013-07-16)
 • Jestem za tym aby basen zostal odnowiony!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 1
  Czytelnik_MOBI_23818(2013-07-16)
 • Wprowadzić opłatę za wejście na basen, powiedzmy 10 złotych od osoby dorosłej, 5 za dziecko do 12 lat, za nieograniczony czas przebywania na basenie. Wyremontować dno, położyć kafle, zrobić oczyszczalnie wody dla basenu, chlorować. Wprowadzić kary za załatwianie się w basenie (powiedzmy 100 złotych, żeby ludziom się nie chciało brudzić basenu). Porobić zjeżdżalnie, brodzik dla dzieci, basen z torami oraz duży basen otwarty. Zrobić restauracje na terenie basenu. Zrobić boiska do siatkówki plażowej, wymiarowe i odpowiednio przygotowane. Boisko do koszykówki. Plac zabaw dla dzieci. Plac z drążkami i poręczami by można było też poćwiczyć. Zrobić miejsce z masażami wodnymi, postawić trampoliny różnej wysokości. Można by wymienić pomysłów tylko przydałoby się by ktoś to zrealizował w końcu. Tak samo dajcie miastu porządną dyskotekę jak kiedyś kazamaty :) żeby do nas gwiazdy przyjeżdżały, by można było się odpowiedni pobawić. Klub z prawdziwego zdarzenia z prawdziwą ochroną, a nie łapańcami z ulicy czy dziwnych organizacji :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37 2
  zezowatyZenek(2013-07-16)
 • A więc nadal pomagajcie ludziom, chwalebny to cel a inwestowanie i budowanie oraz rewitalizację zostawcie specjalistom. To tak jak by przeprowadzać rewitalizację Fabryki Cygar lub Lokomotyw. Całe życie pływam na basenach, budowałem je - ale ten obiekt nie jest już w obecnej dobie, rygorach sanitarnych i potrzebach do wykorzystania - tak jak rozbierane kamienice z terenu Elbląga - pozbawione renowacji, remontów i zmiany infrastruktury wewnętrznej. Kolejne księżycowe przedsięwzięcia - no ale cóż taki real i gmina.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 4
  MiejscowyAborygen(2013-07-16)
 • a może by tak w cynie partyjnym ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 3
  ikiv(2013-07-16)
 • MariuszLewandowski No to Drogi Aborygenie czas się brać do roboty. Jutro pobierzemy wersję elektroniczną opracowania sprzed paru lat. W czwartek zamierzamy ją omówić i poszukać alternatywnych rozwiązań. Pytanie do ciebie - jak uszczelnić nieckę basenu bez jej demontowania ? Iniekcje pod leżące kafle czy wypełnienie szpar ? A jak by wyglądał filtry grawitacyjne z spiętrzenia Kumieli przy Młynie do niecki ? To dwa główne problemy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 2
  MariuszLewandowski(2013-07-16)
 • Ja bym wypełniał szpary stojąc plecami do spiętrzonej wody prawda Mariuszu że logiczne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 4
  alejojo(2013-07-16)
 • to ja może zacznę zbierać kasę na przekop Mierzei. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 4
  (2013-07-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Hosting WWW START