Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Centroprawica pomoże?

Elbląg, Centroprawica pomoże? Jerzy Wilk

- Najważniejsze to postawić na budowanie tożsamości elblążan z miastem, w którym mieszkają - uważa Jerzy Wilk, szef klubu AWS w Radzie Miejskiej i przewodniczący Rady Programowej Porozumienia Środowisk Centroprawicowych Ziemi Elbląskiej.

Gotowe są już zręby programu wyborczego Porozumienia. Powstała w listopadzie formacja skupia 14 lokalnych organizacji i ugrupowań politycznych - m.in. AWS, Solidarność, Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i część elbląskiej Unii Wolności. Celem Porozumienia jest wspólna walka w nadchodzących wyborach do samorządu.
     Za najistotniejsze problemy Elbląga, których rozwiązania ma wypracować Rada Programowa, uznano brak więzi elblążan z miastem i bezrobocie - szczególnie brak perspektyw dla młodzieży i nierozwiązana sprawa szybkiego przygotowania pod inwestycje terenu Modrzewiny - dziś - podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zdaniem członków Porozumienia, należy wrócić do prognoz nieżyjącego już prof. Jerzego Kołodziejskiego, który uważał, że przyszłość Elbląga leży w ścisłym związku z Trójmiastem ("Elbląg staje się fragmentem aglomeracji trójmiejskiej, jednej z największych w tej części Europy" - mówił profesor podczas sympozjum w Bibliotece Elbląskiej) i należy postawić na budowanie silniejszych z nim związków. Zbyt mało - w opinii elbląskiej centroprawicy - robi się także w zakresie "małej" współpracy transgranicznej z obwodem kaliningradzkim i wykorzystania walorów turystycznych regionu.
     Porozumienie, w skład którego wchodzą znani pozarządowcy, m.in. Teresa Bocheńska i Arkadiusz Jachimowicz, zamierza również położyć nacisk na współpracę samorządu z "trzecim sektorem" - organizacjami pomocowymi.
     Przewodniczący Porozumienia Jacek Pączkowski (PPChD) zapewnia, że program będzie gotowy za miesiąc.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Wszystkie cytowane nazwiska są już znane. Pan Pączkowski był doskonałym szefem biura prasowego podczas papieskiej wizyty w Elblągu i o bałaganie panującym w tym biurze a raczej kompletnym chaosie mówili zarówno ludzie z naszego miasta ale także osoby odwiedzające każdy punkt papieskiej wizyty. Podobne oceny zebrał jako Rzecznik wojewody Piór. To ocena pracy - tej normalnej , codziennej ale jakże ważnej dla wyborcy. Pisanie programu wyborczego czy też jak mawia się na prawicy "tworzenie zrębów społecznego porozumienia wokół palących problemów lokalnej społeczności" (to moje - potrafię tak napisać ze 100 stron; oczekuje propozycji hi hi hi) nijak ma się do nowoczesnej polityki w skali okręgu wyborczego. Puenta: dajcie tu kogoś nowego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ryszard Ochódzki łubu dubu(2002-01-21)
 • Tej formacji już podziękujemy! Żegnamy Solidarność! Pa. Trzeba mieć niezły tupet twierdząc, że mieszkańcy Elbląga nie utorzsamiają się z maistem! Ot i solidarność!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Drzazga(2002-01-21)
 • Wilk nie wilkiem patrzy na brak więzi elblążan z miastem. To go buduje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Baranek(2002-01-21)
 • Najlepiej byłoby nic nie robić i patrzeć jak ostatni gasi światło !. A może wybudować SKANSEN SOCJALIZMU i zaprosić wszystkich sympatyków LSD, którzy są odporni na zmiany aby zamieszkali w Elblągu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2002-01-21)
 • Do zatroskanego - bycć może LSD się boi zmian za to AWS lubi je za bardzo, dowód jak bardzo można zobaczyć dopiero teraz. Za sytuację w Elblągu i nie tylko możemy podziękować silnej i profesjonalnej formacji AWS.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rumpel(2002-01-21)
 • Centroprawica pomoże zniszczyć ;-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Max(2002-01-21)
 • Jestem za tym by zwyciężyła prawica wraz z całym komitetem. Jest jeszcze tak wiele do zrobienia: 1 jeszcze nie zmieniono wszystkich nazw ulic na świętych 2 lotnisko w Elblągu nie jest centrum pielgrzymkowym a powinno 3 katedra jest stanowczo za mało oświetlona 4 pomnik Konstytucji zdecydowanie pownno się zamienić na pomnik ojca świętego 5 Modrzewinę pownno się przeznaczyc pod światynię opatrzności północnej 6 szpitale przemianować na hospicja Wszystkich, którzy myślą inaczej pozamykac albo przenieść za najbliższą granicę Prawicowcy wszszystkich krajów łączcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ICEK(2002-01-21)
 • Pan Profesor Jerzy Kołodziejski w rozmowie ze mną na Politechnice Gdańskiej mówił , należy poczekać aż lewica wygra wybory do sejmu a w Elblągu będzie dobrobyt.Lewica wygrała i mamy bezrobocie.Sprawa tragicznej sytuacji w Elblągu to nie jest sprawa lewicy ani prawicy to jest sprawa ,że władza nie chce słuchać społeczeństwa i żyje dla Siebie. Jezeli godnie chcecie,życ w Elblągu oddajcie dobrowolnie władzę ludziom z biznesu póki nie jest za późno. Polak to brzmi dumnie jeszcze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-01-21)
 • "Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina": Mirek Kozłowski i Heniek Słonina... :))))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Grajdołek(2002-01-21)
 • Ciężki jest żywot przeciętnego, i walczącego o swój codzienny byt, elblążanina! Nie ma za wielkich szans, aby wzrosło jego poczucie bezpieczeństwa o los własny i najbliższej rodziny. Jeszcze do wyborów kilka miesięcy, a już w publicznych dyskusjach jawią się niezaciekawe perspektywy. Ma prawo do niepokoju! Zrobienie z Elbląga obiektu kultu którejś ze skrajności tu proponowanych, tj. SKANSENU SOCJALIZMU /zatroskany/ lub SANKTUARIUM /ICEK/, jest całkiem prawdopodobne. ( porównaj okresy sprawowania władzy w Elblągu przez kolejnych prezydentów) Elbląscy politycy rzeczywiście działają na zasadzie pracy tranzystora - „prawda” albo „fałsz”, koncentrując wysiłki na walce politycznej między sobą, a nie na pracy - pro publico bono. Ktoś tu podał propozycję ( post nie podpisany ), aby władze w Elblągu oddać biznesmenom. Kto wie? Może jest to jedyne słuszne rozwiązanie? Partiom potrzeba jeszcze dziesięcioleci, aby okrzepły w swojej dojrzałości politycznej natomiast, tu nie ma czasu na wyczekiwania, a wątpliwości jest sporo. 1. Czy dzisiejszy przedsiębiorca, miotający się pomiędzy ZUS’em a fiskusem i przetargami, będzie na to miał czas? 2. Czy elbląscy biznesmeni chcą takiej władzy, i w jakim stopniu są zorganizowani? 3. Czy w Elblągu istnieje np. stowarzyszenie pracodawców? ( z całkowitym wyłączeniem menedżerów spółek SP, Zarządu Miasta i Spółdzielczości Mieszkaniowej) 4. Kto miałby wyłonić kandydatów do władz z tego środowiska? Jak na razie, to chyba tylko partie polityczne mają do takich działań legitymację? Jedyna partia polityczna, która skupiała wokół siebie przedstawicieli klasy średniej i biznesu, po wyborach nie znalazła się w Sejmie. Czyżby znowu Komitety Obywatelskie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oset(2002-01-21)
 • Wyście wszyscy już rządzili. Co z tego wyszło, wszyscy widzimy. Teraz, k. MY!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Andrej L.(2002-01-21)
 • Jezeli "Najważniejsze to postawić na budowanie tożsamości elblążan z miastem, w którym mieszkają" to pan Wilk nie w jakim kraju, w jakim swiecie zyje. Nic dziwnego, ze ta prawica nie ma ludziom nic do zaproponowania (z wyjatkiem moze rozanca).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bialo-czerwony(2002-01-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Domena funkcyjna .com.pl
Hosting WWW START
Hosting WWW BIZNES