UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Charytatywny rajd dla hospicjów

 
Elbląg, I Ty możesz wsprzeć akcję sponsorując kolarzy!
I Ty możesz wsprzeć akcję sponsorując kolarzy!

W sobotę 9 lipca rozpocznie się kolejna edycja Cycle Poland 2011, czyli rajdu dla hospicjów. Dwudziestu kolarzy przejedzie tysiąc kilometrów po Polsce - od Bielska Białej do Gdańska - po to, by wesprzeć hospicja. Do Elbląga rowerzyści dotrą w następną sobotę, 16 lipca.

Organizatorem rajdu jest The Alina Foundation z Anglii, którą założyło dwoje Polaków - Ewa i Janusz Holender, po tym jak w 2009 roku, pod opieką hospicjum w Bielsku Białej zmarła babcia Ewy. Wdzięczni za tę pomoc, ale też świadomi braków z jakimi borykają się hospicja w Polsce, postanowili oni wykorzystać możliwości jakie daje im życie i praca w Anglii. Więc założyli fundację i zbierają pieniądze.
     W zeszłym roku, w wyniku pierwszej edycji Cycle Poland 2010 Fundacja wspomogła wiele hospicjów, a Elbląskiemu Hospicjum przekazała dary za ponad 12 tysięcy zł. Były to: opatrunki przeciwodleżynowe, materace przeciwodleżynowe oraz wyposażenie sali rehabilitacyjnej dla pacjentów.
     W tym roku mamy tu bardzo elbląski akcent, gdyż jednym ze współorganizatorów i uczestników rajdu jest elblążanin Arek Podhorodecki, nasz wolontariusz.
     Rajd ma co prawda charakter turystyczny, jednak zawiera element rywalizacji sportowej. Otóż każdy z jadących kolarzy zbiera od sponsorów indywidualną pulę pieniędzy, która jest potem ogłaszana na wewnętrznej liście rankingowej. Tymczasem pierwsze miejsca okupują Brytyjczycy, myślę jednak, że łatwo można to zmienić klikając na link naszego wolontariusza Arka, by wpłacić drobną nawet sumkę na konto. Wpłaty można też dokonać przelewem na polskie konto fundacji, bądź korzystając z karty płatniczej. Wszystkie informacje i linki do odpowiednich stron na hospicyjnej stronie www.ehospicjum.pl.
     Chcę tu mocno zaznaczyć, że wszystkie pieniądze wpłacone czy to na główne konto, czy na poszczególnych uczestników rajdu, w całości zostaną przeznaczone przez Fundację na potrzeby polskich hospicjów. Koszty swojego udziału w rajdzie kolarze pokrywają sami.
     Wszystko o rajdzie na stronie Fundacji .
     
     Garść dodatkowych informacji:
     Co możesz zrobić? Obserwować, wesprzeć darowizną, jakąkolwiek, przejechać parę kilometrów.
     Środki zbierane są poprzez wpłaty sponsorujące poszczególnych uczestników rajdu (http://www.alinafoundation.org/support-our-cyclists.html). Oczywiście uczestnicy jadą wyłącznie na własny koszt, a sponsorowane są hospicja składające wnioski o dotacje. Gorąca prośba o sponsorowanie naszego lokalnego ridera Arka, można to zrobić przez internet -http://www.alinafoundation.org/arek.html
     
     Hospicjum Elbląskie kolarzy będzie gościło w sobotę, 16 lipca, wg planów dojadą ok. godz. 14.
Anna Podhorodecka, Elbląskie Hospicjum
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
  • Proszę Państwa! Na temat "taki i siaki" każdy z nas ma coś do powiedzenia, czasem niekoniecznie coś mądrego, nie wspominając nawet o ortografii. .. Ale niech każdy z nas na dowód temu, że nie jesteśmy tylko znudzonymi życiem narzekaczami i wsiadajmy na rowery! Niech mówią o nas jak o ludziach czułych na ludzką krzywdę! Zapraszam do udziału w przejażdżce rowerowej. To NIC nie kosztuje!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    DareckiEB(2011-07-09)
Reklama