Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Chrońmy dzieci przed alkoholem – policyjna profilaktyka

 
Elbląg, Chrońmy dzieci przed alkoholem – policyjna profilaktyka W akcję prewencyjną zaangażowali się maturzyści z ZST (fot. KMP Elbląg)
Rek

"Chrońmy dzieci przed alkoholem" to działania prewencyjno-operacyjne prowadzone na terenie miasta i powiatu elbląskiego przez policjantów.

Funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej monitorują placówki prowadzące sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych. W trakcie działań poddano obserwacji i skontrolowano na terenie miasta i powiatu 804 punkty sprzedaży alkoholu. W 2010 roku sporządzono 133 opinie dotyczące punktów sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie miasta z tej liczby 4 opinie były negatywne. W ubr. roku policjanci ujawnili 71 nieletnich będących pod wpływem alkoholu. Każdorazowo w takich przypadkach był powiadamiany Sąd Rodzinny i Nieletnich.
     Do rozpowszechnienie "mody" na picie alkoholu wśród młodzieży z pewnością przyczynia się łatwa jego dostępność. Wielu sprzedawców i osób pracujących w lokalach gastronomicznych nie przestrzega zakazu sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom poniżej 18 roku życia. Badania ankietowe prowadzone przez wiele niezależnych firm potwierdzają, iż młodzież nie ma problemu z nabyciem alkoholu. Często w alkohol młodzież zaopatruje się bezpośrednio w placówkach handlowych, czasami korzysta z pomocy osoby dorosłej, które za drobna opłatą kupują im alkohol.
     W ramach prowadzonych działań uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu roznoszą po placówkach handlowych, w których sprzedawany jest alkohol, materiały informacyjne w ramach ogólnopolskiej akcji „Pozory mylą, dowód nie. Reaguj gdy niepełnoletni kupuje alkohol".
     Komenda Miejska Policji w Elblągu czynnie uczestniczy we wszystkich działaniach zmierzających do ograniczenie dostępu młodzieży do alkoholu oraz prowadzi działania prawno-informacyjne dla sprzedawców, rodziców, uczniów oraz nauczycieli.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Jezioro
Obrazy na alupanelu
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapety do lekarza/dentysty