UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co zrobi Cue?

 
Elbląg, Cue wystarczy zaprogramować?
Cue wystarczy zaprogramować? (fot. Anna Dembińska)
Reklama

Podanie na skrzydło, tam do piłki dobiega Cue (czyt. Kiu), powoli podąża w kierunku bramki, zaraz padnie gol... Takie sytuacje mogą mieć miejsce na lekcji... robotyki, bowiem Cue jest robotem, który „przy okazji” uczy angielskiego.

Cue nie musi być tylko piłkarzem, w zależności od inwencji uczniów może być też np. tancerzem.
       - Zrobiliśmy już taki pokaz, w którym uczniowie naszej szkoły zaprogramowali roboty, tak aby tańczyły synchronicznie – mówiła Ewelina Bagdziun, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu, w której odbywają się nietypowe lekcje.
       W zasadzie nie ma ograniczeń, co Cue może zrobić – wystarczy go zaprogramować. Ale trzeba to zrobić w języku angielskim, w ten sposób uczniowie poznają tajniki języka Szekspira. Pewną ciekawostką jest fakt, że robot również może odpowiadać (oczywiście po angielsku) na polecenia użytkowników. Jest wyposażony w sztuczną inteligencję i ma cztery „osobowości”. W zależności od tego, czy jest akurat odważny – współczujący, czy może świetny w rozwiązywaniu problemów, żartowniś, a może poszukujący przygód naukowiec, zachowuje się inaczej. Jak wygląda lekcja z takim towarzyszem?
       - To nie jest typowa lekcja przyrody, czy matematyki. Uczniowie w języku angielskim „podają” robotowi różne sekwencje: gdzie ma dojść, co zrobić, a także „rozmawiają” z nim. Dla nas jest to o tyle fajne, że dzieci nabywają dodatkowych kompetencji językowych oraz przezwyciężają strach przed używaniem języka obcego – zwróciła uwagę Ewelina Bagdziun.
       Cue jest nowym nabytkiem Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu. Oprócz niego do „dziewiętnastki” przyjechały Lofi – roboty, które uczniowie będą mogli sami poskładać i zaprogramować oraz gry rozwijające umiejętność tworzenia algorytmów.
       - Chcemy przygotować dzieci do wykonywania zawodów, których istnienia jeszcze nie podejrzewamy. Kiedy nasi wychowankowie rozpoczną swoją karierę zawodową: takie zawody jak lekarz czy farmaceuta będą prawdopodobnie polegać na czymś innym niż ma to miejsce dziś – mówił Mateusz Paradowski, nauczyciel robotyki w SP 19.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama