Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Comenius - Partnerskie Projekty Regio

Elbląg, Comenius - Partnerskie Projekty Regio (fot. nadesłane)
Rek

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu podejmuje działania na rzecz pozyskania funduszy unijnych dla edukacji. Obecnie w Ośrodku realizowane są dwa przedsięwzięcia w ramach programu Comenius.

Z inicjatywy Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i w oparciu o aktywną współpracę z placówkami edukacyjnymi z Wielkiej Brytanii, powstał projekt “Blue and Green – Education Outside the Classroom”.
     
     Projekt Regio

     Comenius Regio jest nową inicjatywą Komisji Europejskiej (2 edycja), której celem jest wzmacnianie europejskiego wymiaru w edukacji poprzez promowanie współpracy między lokalnymi i regionalnymi władzami oświatowymi w Europie, realizacja celów programu Comenius, a w konsekwencji wzbogacenie oferty edukacyjnej dla uczniów.
     Znaleźliśmy się w gronie 20 beneficjentów w skali naszego kraju, którzy otrzymali akceptację Agencji Narodowej w Polsce i w naszym przypadku Wielkiej Brytanii. Pierwsza Wizyta Studyjna odbyła się w październiku w Elblągu.
     Współpraca ma charakter bilateralny i opiera się na działaniach dwóch regionów europejskich. W naszym projekcie stronę brytyjską reprezentują miasta hrabstwa Lincolnshire, a polską - Elbląg, czyli województwo warmińsko-mazurskie.
     Partnerami i beneficjentami z Elbląga są: Gmina Miasto Elbląg - Wydział Edukacji, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Piaskach, SP nr 18 w Elblągu, Gimnazjum nr 2 w Elblągu.
     Partnerzy brytyjscy to: Lincolnshire County Council, 4 szkoły, Freiston Centre of Environmental Education, The Royal Society for the Protection of Birds.
     Projekt dotyczy wymiany doświadczeń w realizacji procesu dydaktycznego ale również poza placówką edukacyjną, czyli przysłowiową klasą. Chcemy zwrócić uwagę jak ważna jest świadomość uczniów w zakresie edukacji ekologicznej, stąd zaproszenie do współpracy Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Piaskach i jego odpowiednika w Wielkiej Brytanii - Freiston Centre for Environmental Education. Wizyty studyjne i spotkania młodzieży są podstawą zaplanowanych działań.
     Innym kluczowym elementem naszego projektu jest wypracowanie materiałów szkoleniowych i narzędzi, które będą mogły być wykorzystane przez nauczycieli i ich uczniów zarówno w Polsce jak i Wielkiej Brytanii.
     
     Job-shadowing
     Kolejną inicjatywą Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu było zaplanowanie i zaproszenie dyrektorów placówek brytyjskich do udziału w programie Comenius Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej – akcja Job-shadowing.
     Jest to rodzaj praktyki zawodowej, odbywanej w instytucji oświatowej, polegającej na poznawaniu pracy na danym stanowisku poprzez obserwację zadań wykonywanych przez innych, w tym wypadku dyrektorów i nauczycieli szkół elbląskich.
     Sześciu dyrektorów szkół brytyjskich uzyskało na podstawie naszego zaproszenia akceptację swojej Agencji Narodowej British Council i otrzymało indywidualne granty na realizację tego działania.
     Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu jest koordynatorem tego projektu. W październiku przedstawiciele kadry kierowniczej z Wielkiej Brytanii, zrealizowali tygodniowy program w elbląskich placówkach: szkołach podstawowych nr 4, 9, 16, 19 i 23 oraz w przedszkolu nr 10.
     Kolejnym etapem nawiązanej współpracy będą wizyty naszych dyrektorów w Wielkiej Brytanii, gdzie będą mogli przyjrzeć się pracy placówek brytyjskich. Liczymy na ciekawe doświadczenia, wymianę tzw. best practice i kontynuowanie raz podjętej współpracy w ramach programu “Uczenie się przez całe życie”.
Mariola Chodakowska-Malkiewicz, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Najwięcej wymian w Programie Comenius etc. było w I LO to oni to zapoczątkowali, a raczej Pan Radosław Kisielewicz to on był prekursorem i organizatorem wszelakich wymian. .. Wielkie podziękowania dla tego pana zainicjatywę i wymiany, dzięki którym młodzież miała możliwość poznać inne kraje i ich kulturę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Minister Oświaty(2010-11-27)
 • Brawo Pani Mariola! Nie wiem, kto tak działa w I LO, ale to dzięki p. Marioli wiele szkół zaangażowało się właśnie w takie akcje:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Bezpłatne badanie wzroku