UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Coraz większe zainteresowanie leasingiem

Coraz większe zainteresowanie leasingiem

Każde przedsiębiorstwo staje przed dylematem związanym z zakupem pojazdów i maszyn. Często napotykanym problemem jest brak wystarczających środków finansowych, dzięki którym możliwe byłoby zrealizowanie planów. Na szczęście obecnie możemy liczyć na różne formy finansowania, co pozwala wybrnąć z niekorzystnej sytuacji.

Coraz większą popularnością cieszy się leasing maszyn, o czym świadczyć mogą chociażby stale rosnące i to w szybkim tempie dochody leasingodawców. Czy rzeczywiście leasing jest opłacalny? Kiedy warto skorzystać z tej opcji i czym różni się leasing od kredytu? Jakie są zalety tej formy finansowania?
      
       Dla kogo jest leasing?

       Dla nowo powstałych przedsiębiorstw, które nie mają historii finansowej, leasing czasami jest jedynym sposobem nabycia maszyn i pojazdów, które są niezbędne do rozwoju i sprawnego funkcjonowania firmy. Takie rozwiązanie daje sporo korzyści podatkowych. Do dyspozycji są także rabaty przy zakupie środków trwałych. Ponadto można liczyć na uzyskanie tańszego ubezpieczenia i możliwość dokupienia dodatkowych usług w postaci serwisu, naprawy czy wymiany ogumienia. Co więcej, leasing nie obciąża znacząco zdolności kredytowej firmy. Jest on najbardziej korzystny dla przedsiębiorców, którzy mają w planach eksploatować leasingowane maszyny czy pojazdy przez co najmniej 40% okresu ich amortyzacji. Chociaż leasing różni się od kredytu, to jednak tutaj również istnieje możliwość wynegocjowania spłaty zadłużenia, karencji czy zmniejszenia rat przez dany okres. 
      
       Czym różni się leasing od kredytu bankowego?

       Zarówno leasing, jak i kredyt mają swoje wady oraz zalety, dlatego też zanim zdecydujemy się na sposób finansowania, warto poznać różnice pomiędzy nimi, dzięki czemu łatwiej będzie dostosować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości.
       Banki udzielające kredytu stosują politykę marżową, która jest zmienna. Co więcej, zazwyczaj sztywno trzymają się swojej oferty. Najczęściej to leasing okazuje się być w praktyce tańszy od kredytu. Ponadto z leasingodawcą łatwiej jest negocjować wysokość opłat. 
       Zaletą leasingu operacyjnego pojazdów i maszyn jest to, że możemy liczyć na większą tarczę podatkową. Możliwe jest także uzyskanie dotacji unijnych w przypadku kwalifikowanej inwestycji. Dopuszczalna jest także możliwość przeniesienia przedmiotu na rzecz innego podmiotu. Z kolei decydując się na kredyt, jest to możliwe wyłącznie przy sprzedaży i spłacie kredytu. 
       Leasingobiorcy mogą liczyć na większe możliwości uzyskania takiej formy finansowania. Leasingowany przedmiot jest przez cały okres umowy własnością leasingodawcy i stanowi zabezpieczenie. Z kolei banki wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Ponadto bank do negocjacji wymaga często 20% wkładu własnego, a firma leasingowa 10%. 
       Raty leasingowe stanowią w pełni koszt uzyskania przychodu, a banki jako koszt uzyskania przychodu traktują odsetki i odpisy amortyzacyjne. Przejście tytułu własności następuje wraz z rozpoczęciem okresu kredytowania, a w przypadku leasingu po dokonaniu opłaty za wykup po upływie jego okresu. 
       Jeśli zaś chodzi o koszty całkowite, to są one wyższe niż przy kredycie i można liczyć na rabaty. Po uwzględnieniu tarczy podatkowej koszty całkowite w przypadku kredytu bankowego są wyższe. 
      
       Zalety leasingu
       Decydując się na leasing, przedsiębiorca może liczyć na wiele korzyści. Jednymi z nich są korzyści podatkowe, czyli możliwość płacenia niższych podatków. Jako, że leasing nie jest uwidaczniany jako zobowiązanie w bilansie leasingobiorcy, to zadłużenie się nie powiększa, co wpływa korzystnie na wizerunek firmy. Raty leasingowe można odliczać dla potrzeb podatku dochodowego, co wpływa na poprawę sprawozdań finansowych. Łatwiej jest także zarządzać środkami trwałymi i możliwe staje się uwolnienie środków zamrożonych, co usprawnia przepływ pieniędzy.
       Artykuł poleca serwis internetowy alpinaleasing.pl.
      
                                                           -------- artykuł sponsorowany --------

      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl