Środa 21-11-2018, imieniny Janusza, Konrada
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Cz. Dębski: Skończę ręczne sterowanie

Elbląg, Cz. Dębski: Skończę ręczne sterowanie Czesław Dębski

- Jako kandydat na prezydenta miasta zapowiadam, iż po objęciu stanowiska sprawię, że szkoły będą otwarte na dzieci i młodzież, a także na lokalne środowisko - zapowiada Czesław Dębski, kandydat na prezydenta Elbląga Komitetu Wyborczego Wyborców Centroprawicy "Czas na Elbląg". - Mądra edukacja to bardzo ważny temat, niestety, jak dotychczas lekceważony przez samorząd.

Czesław Dębski chce, aby dyrektorzy szkół stali się menadżerami placówek, którymi kierują.
     - Dyrektor będzie szefem firmy, bo przecież szkoła jest swego rodzaju firmą, i będzie nią zarządzał według własnego uznania - mówi Czesław Dębski. - Przecież to on najlepiej wie, co jest potrzebne jego szkole. Organami pomocniczymi będą rada pedagogiczna oraz komitet rodziców. Wpływ urzędników na działalność szkół będzie zmniejszony. Również wpływ administracji miejskiej na wybór dyrektora będzie znikomy.
     Jak twierdzi kandydat centroprawicy, szkoła ma być otwarta na środowisko lokalne oraz młodzież. Powinny zostać przywrócone zajęcia pozalekcyjne.
     - Dzięki nim młodzież będzie powiększać zasób wiedzy, a także uniknie wielu zagrożeń, m.in. narkotyków - dodaje Czesław Dębski. - Chciałbym także, aby w szkołach rozwinęły się zajęcia sportowe.
     Czesław Dębski zapowiada także zwiększenie funduszu stypendialnego dla najzdolniejszych elbląskich uczniów oraz pozyskiwanie środków od firm i zakładów pracy.
     - Chcemy zrobić wszystko, aby dzieci i młodzież czuły się w swoich szkołach i w ogóle w Elblągu dobrze, by nie chciały stąd wyjeżdżać - dodaje.
     Kandydat na prezydenta chce zmian w funkcjonowaniu organizacji pozarządowych.
     - W nich są skupieni ludzie, którzy szczerze pragną poprawić sytuację naszego miasta, regionu i mieszkańców - mówi Czesław Dębski. - Organizacje nie mogą więc być ograniczane przez urząd, powinny pracować samodzielnie i wypełniać postawione im zadania. Powinny otrzymywać większe środki na swoją działalność. W przyznawaniu tych środków nie powinni mieć udziału urzędnicy.
     Pomysły Czesława Dębskiego popierają kandydaci na elbląskich radnych: Iwona Nawrocka, Arkadiusz Jachimowicz i Marek Pruszak.
     - Elbląg powinien postawić na współpracę międzynarodową szkół - mówi Iwona Nawrocka. - Realizować także unijne programy edukacyjne. Z pozyskany środków cieszyliby się uczniowie, a także nauczyciele. Elbląg natomiast zyskałby promocję.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Brawo. A co się stanie z panią Korzeniowską?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ed(2002-09-27)
 • Jeżeli Dębski ma pałacyk to tylko pożytek, bo z miejskiej kasy nie będzie się budował, poza tym ktoś musi przewietrzyć Urząd Miasta i te karykaturalne mianowania na super naczelników wydziałów np. .lokalowego i kilku innych. Ktoś musi mieć odwagę powiedzieć że administrować Elblągiem można taniej i przy mniejszej ilości urzędasów (130 specjalistów w MOPS-się od pomagania biednym) Nie zrobi tego Słonina bo nie zrobił do tej pory, a raczej stworzył DWÓR super podporządkowanych robotów. Za to na pewno nie musimy jako wyborcy fundować Dębskiemu całej prawicowej Rady . Jeżeli uda się wyłuskać ze wszystkich list mądrych, a nie chciwych lub nawiedzonych ,to dajmy ich Debskiemu do roboty, a nie rządzenia. rzecznik Zygi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-09-27)
 • I o to chodzi panie Czeslawie, o to chodzi Powodzenia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-09-27)
 • Cz. Dębski słusznie uważa, że "mądra edukacja to bardzo ważny temat". - To jeden z najważniejszych tematów, bo oszczędzanie na edukacji i wychowaniu mści się bardzo szybko. Wiadomo nie od dzisiaj, że "takie będą rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie". Gdy przeglądam prasę i przyglądam się naszemu miastu, ze smutkiem widzę, że świetlice socjoterapeutyczne zastąpiły domy kultury. Czy to jest zdrowe?! /Ukłon w stronę p. Nowińskiego./ Dobrą robotę jeśli chodzi o wychowanie i wolny czas młodzieży robi jeszcze harcerstwo i sponatanicznie zawiązywane stowarzyszenia i organizacje. Szkoła, jaką proponuje p. Dębski, mogłaby odgrywać znaczącą rolę w życiu młodego człowieka. - W tej chwili młodzież jest częstio tylko numerem na liście. Poziom edukacji jest też niestety często żałosny. - Jakże dobrze byłoby przewietrzyć szkoły!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szeba(2002-09-27)
 • ten scenariusz już znamy, myślę, że w Polskiej szkole powinny być przede wszystkim polskie programy. tą wersję, że dyrektor to menadżer a my to klienci słyszałam od unijnych propagatorów. bardzo smutne, że ten kandydat ściąga wzory z UNII !!!!!!!!!!!1 do tej pory chciałam na pana głosować, a teraz mówię -stanowcze NIE!!! proszę pana właśnie ci co popierają te pomysly to ludzie ślepo zapatrzeni w unijne wzorce i to dodatkowy sygnał, że jesteście liberałami, którzy nie myślą o Polakaach i Polsce tylko o pędzie do zrzynania wzorców, ktore slużą masońskim ideałom. Od tej pory mówię NIE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-09-27)
 • Pani by się wstydziła, czyżby Polacy nie mieli dobrych programów? Hańba, podpadliście mi kąpletnie, bo miałam nadzieję. Dla mnie to jesteście skończeni. Moje dzieci by się stydziły, gdybym chociażby pomyślała , że w polskiej szkole mają być unijne programy. ZDRADA I świństwo. tylko tak mogę to nazwać. Będę głosowała na LPR, bo oni prości, ale myślą o Polsce i po polsku. Germanizacji i rusyfikacji mam DOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!wyborczyni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-09-27)
 • To co mówi p.Dębski jest przecież realizowane obecnie w szkołach-patrz np. zmiana dyrektora w Zespole Szkół przy ul. Grottgera.Nowy dyrektor i nowy duch w szkolnej społeczności. Nie znam p. Nawrockiej, ale uważam jej opinię za niezbyt wyszukaną, taką prosto z podręcznika o unii. Panie Arku, a co pan dotychczas robił w tych organizacjach pozarządowych, że pana lider tak je teraz krytykuje i zapowiada zmiany. Szanowni kandydaci na radnych i prezydenta nie obiecujcie ludziom pieniędzy, których nie macie. Na pieniądze z unii się długo czeka a w budżecie miasta ich nie ma. Proponuję wam grać w Lotto, a jak traficie to podzielicie się wygraną z nami wszystkimi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ZM(2002-09-27)
 • To stanowcze NIE wygląda, nomen omen, jak NIE Urbana. Skoro Dębski jest masonem, to już zostaje Pani tylko SLD i Samoobrona. Rzeczywiście, dość daleko od kandydata "Czas na Elbląg". A poza tym Droga Pani, nie taki liberał straszny, jak go malują. Proszę uważnie przestudiować wypowiedzi Jana Pawła II. - Podczas ostatniej wizyty w Polsce wypowiadał się na temat liberalizmu i nie widzę konfliktu między tym co mówił, a propozycjami p. Dęskiego. Chyba, że ceni Pani wyżej Ojca Rydzyka niż papieża, to przepraszam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szeba(2002-09-27)
 • Panie Cz. Dębski, a kiedy miting przedwyborczy i spotkania z wyborcami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2002-09-27)
 • "Hańba, /.../ ZDRADA I świństwo. /.../Będę głosowała na LPR, bo oni prości, ale myślą o Polsce i po polsku. Germanizacji i rusyfikacji mam DOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!wyborczyni " - To chyba histeria. Proszę się uspokoić. - Jeśli większość myśli podobnie do Pani, to Unia nam nie grozi. - Będziemy pomaleńku, bez pospiechu pielęgnować nasz piękny skansen pn. Polska. Przyjemnej drzemki życzę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szeba(2002-09-27)
 • TOŻ TO ZUPEŁNA PARANOJA, PORÓWNYWANIE TEGO CO POWIEDZIAŁ PAPIEŻ I WYDALIŁ PAN DĘBSKI!!! JAJA ROBICIE Z LUDZI, TEN TĘPAK CZESIEK I NAUKI PAPIEŻA, SPADAM, BO SIĘ ZRZYGAM!!! LUDZIE, CZY WAM OD...ŁO!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-09-27)
 • Gdybyś, człowieku piszący dużymi literami, czytał uważniej, nie miałbyś odruchu wymiotnego. Nie chce mi się więcej pisać. Nie wiem czy zgadniesz co mnie zniechęca, więc powiem - Twój brak kultury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szeba(2002-09-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Obraz na dibond 260x60 cm - Słoneczniki
Obraz na płótnie
Fototapety fashion z modą