Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czas na centroprawicę

Elbląg, Czas na centroprawicę Czesław Dębski

Komitet Wyborczy Centroprawicy "Czas na Elbląg" przedstawił listę 50 kandydatów do Rady Miejskiej oraz swój program wyborczy.

Wśród kandydatów na radnych jest tylko szesnastu, którzy pełnili tę funkcję w mijającej i poprzednich kadencjach. Na liście są trzy osoby w wieku 20-24 lat oraz 12 kobiet. Centroprawica w tych wyborach stawia przede wszystkim na opracowanie wizji rozwoju Elbląga, ograniczenie bezrobocia i zlikwidowanie ubóstwa.
     - Jest to program unikatowy, ponieważ powstał na bazie rozmów kandydatów z prawie czterema tysiącami mieszkańców - powiedział kandydat na prezydenta Czesław Dębski. - Wiemy więc, czego obawiają się mieszkańcy i co chcieliby zmienić. Ktoś musi to miasto ukierunkować na rozwój, a może to zrobić tylko manager. Elbląg się cofa i najwyższy czas, by to zatrzymać.
     Program wyborczy zawiera propozycje zmian i udoskonaleń w niemalże wszystkich dziedzinach życia: od spraw gospodarczych, np. rozwoju portu przez promocję miasta, rozwój kultury, profilaktykę zdrowotną po stworzenie Urzędu Miejskiego bliższego obywatelowi.
     - Elbląg ma wiele atutów, nierzadko więcej niż inne miasta: mamy port, kontakty z Kaliningradem, uczelnie, organizacje pozarządowe, wreszcie potencjał mieszkańców. Trzeba to wykorzystać - stwierdził Dębski.
     Wśród ciekawszych propozycji programowych jest: utworzenie w mieście stanowiska pełnomocnika do spraw inwestorów zewnętrznych, biura obsługi przedsiębiorczości, wprowadzenie efektywnego systemu ulg w podatkach lokalnych dla tych przedsiębiorców, którzy zatrudnią bezrobotnych. Są też pomysły utworzenia stałych przedstawicielstw miasta w różnych państwach czy patrole służb porządkowych w ogródkach działkowych.
     W programie wyborczym znalazł się też postulat podjęcia starań w Unii Europejskiej co do przyłączenia Elbląga do Pomorza. Dębski, pytany o tę kwestię, odpowiedział: Mówiłem już na pierwszej konferencji prasowej, że to nie jest dla mnie temat numer jeden; ważniejsze są dla mnie sprawy bezrobocia czy walki z ubóstwem. Wiem jednak, jakie są oczekiwania elblążan w tej sprawie. Jeżeli będziemy bogaci, to sami sobie kupimy Pomorze – powiedział.
     
     Lista kandydatów Komitetu Wyborczego Centroprawicy “Czas na Elbląg” do Rady Miejskiej w Elblągu:
     Teresa Bocheńska
     Elżbieta Boniecka
     Paweł Borejko
     Tadeusz Chmielewski
     Wiktor Daszkiewicz
     Czesław Dębski
     Hanna Gabriel
     Jerzy Gawryołek
     Elżbieta Gelert
     Adam Golik
     Janusz Hajdukowski
     Arkadiusz Jachimowicz
     Zdzisław Jędrasiak
     Roman Juchiewicz
     Barbara Kanclerz
     Maria Kosecka
     Władysław Korszański
     Paweł Kowszyński
     Piotr Krasulski
     Kazimierz Kulkowski
     Jerzy Latała
     Jolanta Lisewska
     Wojciech Ławrynowicz
     Andrzej Majewski
     Kinga Maruszczak
     Teresa Miłoszewska
     Dariusz Morawski
     Tadeusz Naguszewski
     Iwona Nawrocka
     Tadeusz Nieczuja-Ostrowski
     Tamara Ostaszewska-Pluta
     Zdzisław Olszewski
     Jacek Pączkowski
     Stanisław Piór
     Zygmunt Prokop
     Waldemar Prorok
     Marek Pruszak
     Andrzej Soja
     Mieczysław Sokołowski
     Edward Stasiuk
     Andrzej Szatkowski
     Lucyna Szmurło
     Henryk Szwedowski
     Wojciech Tabiszewski
     Andrzej Tomczyński
     Zygmunt Tucholski
     Jerzy Wilk
     Jerzy Wcisła
     Maciej Zaleski
     Ryszard Zgirski

J, współpraca M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Tak blisko z Unii Wolności i Prawicy do każdego ugrupowania.I "rozłożone" firmy,i puste, przespane kadencje.Ciekawe czy tylko Temida jest ślepa?.Mam nadzieje ,że WYBORCY NIE!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ob.Serwator(2002-09-19)
 • Lista niezła-szkoda że 45 osób to też "zgrane"karty" !!!! Ale i tak lepsza ,niż lista z Panem Januszem Nowakiem !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jeszcze pracodawca(2002-09-20)
 • dużo znanych nazwisk - większość gówno zrobiła dla innych , za to dużo dla siebie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obserwator(2002-09-20)
 • Przepraszam, że trochę nie na temat. Prawdę powiedziawszy Hyde Park został zaanektowany przez jakiś młodych ludzi, którzy wymieniają (oględnie mówiąc) poglądy o niezbyt wyszukanych sprawach, posługując się przy tym językiem ulicy. Mając powyższe na uwadze - wpisuję się na najbardziej odpowiadający sprawie komentarz do artykułu (streszczenia). AUTOBUSEM PO SZYNACH. Proszę Państwa Dziennikarzy - Politykom można wybaczyć, że biją pianę przed wyborami - ale wasz sezon ogórkowy powinien się już dawno zakończyć. Mam nieodparte wrażenie, że trwa on cały rok. PKP i Linią Zalewową zajmuje się już zgoła 10 lat. Ile bzdur i pustosłowia wylano w mediach w tej sprawie nie wspomnę. Ale na litość boską - skończcie z tymi bzdurami, które wciskacie masie wyborczej, bo rzeczywiście w nią uwierzą. Nie będę się rozwodził nad tematem - bo miejsce nie ku temu. Zadam tylko jedno pytanie. Kto i kiedy zorganizował w tej sprawie jakiekolwiek, chociaż najmniejsze spotkanie z przedstawicielami PKP? I co jak wygląda odpowiedź - tak ten Pan na końcu ma rację - nikt proszę państwa. No, więc jak można twierdzić, że jakieś kroki - do tego poważne, zostały uczynione w tej sprawie? Żenujące!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2002-09-20)
 • Co za gadanie, ze "sami sobie kupimy Pomorze". To bzdura. Rzad Buzka skrzywdzil Elblag i tyle. A teraz ludzie, ktorzy ten rzad popierali, pchaja sie do zlobu, do Rady Miejskiej!!!!! Elbląg powinien zostać miastem wojewodzkim poprzez ulokowanie tu warminsko-mazurskiego sejmiku wojewodzkiego, tak jak Gorzow w Lubiskiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Lewak(2002-09-20)
 • Lewak - dupoliz olsztyna :))))))))))))))))))))))))))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-09-20)
 • "lewak" i co z tego, że ulokujemy tu Urząd Marszałkowski, nic to nie zmieni... Olsztyn i tak będzie od nas ciągną pieniądze. "lewak" o czym ty mówisz, jaki rząd Buzka ? Człowieku, zobacz i przejrzyj na oczy... Jakoś Tczew, Malbork, Kwidzyń, nie mają Urzędu Marszałkowskiego i też były gdy Buzek był premierem, a miewa się im lepiej niż nam... o wiele lepiej !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  prawek(2002-09-20)
 • Popieram Pana Dębskiego. Coś musi ktoś w końcu zrobić z naszym miastem (poza zaciąganiem kredytów jak robi to SLD), rządy SLD w naszym mieście nic dobrego przez tyle lat nie przyniosły, może dajmy szansę innej opcji ? Jeden z kandydatów centroprawicy faktycznie był w moim domu i pytał się o wiele rzeczy, które dotyczą dzielnicy i miasta, wiem również, że chodził po całej dzielnicy i spotykał się z tymi którzy chcieli z nim rozmawiać. Ja już wiem na kogo oddam głos, bo rozmawiałam z tym człowiekiem i wiem, że oni naprawdę wierzą w zmiany które mogą naprawić złą sytuację naszego miasta. Ja jestem za centroprawicą .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-09-20)
 • Ci przynajmniej coś starają się robić, w odrużnieniu od "dziadków" z SLD i tej głupiej "czystej" listy (a czemu tak śmierdzi ?).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2002-09-20)
 • I co my tutaj mamy? Oj joj joj - prawie wszystko - i trzęsi łapka, i śpiący w piaskownicy, i facet z ZBK (gdzie się podziało 15 mln), i faworyta przewodniczącego, i pierwszy prawiccowy zarząd Elbląga,i wierne sługi kościoła. Jednym słowem - mydło i powidło, kolorowy jarmark cudów pod nowym szyldem, czyli AWS-bis. Brawo panowie! Brawo! Świetna mistyfikacja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zdegustowany(2002-09-20)
 • Zdegustowany - nie wiem czy to co napisałeś jest chociaż w części prawdą, większości nazwisk nigdy nie słyszałem. Wypowiedź Twoja nie jest rzeczowa tylko takie "mydło i powidło". Wygląda na to, że to ty uprawiasz mistyfikację. Nie mniej jednak Twoja wypowiedź sprowokowała mnie do jednej uwagi, z którą chcę się podzielić. Podobno jeden z kandydatów za hasło wyborcze przyjął oddawanie diety - w przypadku jego wyboru - na rzecz potrzebujących mieszkańców Elbląga. Niestety nie wiem czy to z mojego okręgu. Jeżeli to prawda to chyba z tą listą, a przynajmniej z niektórymi kandydatami nie jest tak źle jak piszesz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jeszcze nie zdegustowany(2002-09-20)
 • Istotnie, prawica ma unikatowe programy walki z bezrobociem i ubustwem. Na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia miała okazję rządzić dwukrotnie i skutecznie wprodziła 80% społeczeństwa w skrajną biedę a bez pracy jest ponad trzy miliony ludzi co nie przeszkadzało kandydatowi elbląskiej prawicy do fotela prezydenta zbudować sobie w tym czasie całkiem okazały pałacyk. Jesli dojdzie do powtórki rządów prawicy to realna stanie się perspektwa nie ubustwa lecz skrajnej nędzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  prorok(2002-09-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

karma kanarek
Ochotka żywa
Krewetkarium
ichtovit