Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czas na wiosenne porządki

Straż Miejska w Elblągu przypomina, że obowiązkiem właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych, osób posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także innych podmiotów władających nieruchomością, jest utrzymywanie jej w należytym porządku i czystości.

Po zimie, kiedy otoczenie nieruchomości jest szczególnie zanieczyszczone, należy przystąpić do niezwłocznego uporządkowania podległych terenów. Wzorem lat poprzednich, od 26 do 30 marca przeprowadzone będą działania pod hasłem „Czysty Elbląg”, w trakcie których sprawdzana będzie realizacja tychże obowiązków. W przypadku stwierdzenia rażących uchybień będą wyciągane wnioski karno-administracyjne.
     
     Obowiązki takie nakłada na obywateli ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U z 2005 r. Nr 236, poz. 2008 z późn. zm.) oraz Uchwała Rady Miejskiej w Elblągu XXX/758/2006 z 22 czerwca 2006 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.
     
     Mamy tylko nadzieję, że w zakresie swoich nieruchomości Miasto będzie dla mieszkańców przykładem.  
     

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Urzednicze gnoje odpowiadajace za czystość w mieście jakoś się nie kwapią z posprzątaniem piachu po zimie na jezdniach co zagraza jednośladom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oficer jednosladowy(2012-03-16)
 • Hehe, darmozjady czekają aż wiatr wszystko rozgoni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  podatnik(2012-03-16)
 • Przy ulicy Winnej niech się śmietnikiem zajmą. SM tylko fotki porobiła a przechodzą obok codziennie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-16)
 • To jeszcze oni istnieją ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dokol(2012-03-16)
 • Straż Miejska powinna zacząć od kontroli zasobów miejskich i terenów będących we władaniu miasta, dopiero później straszyć przez media elblążan, Park Kajki straszy brudem i co na to panowie strażnicy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-16)
 • Pogoda od 14 dni pozwala na zamiecenie piasku z dróg i chodników. I co? I nic. Znów pogoda zaskoczyła drogowców i urzędników, a Elbląg przypomina Kabul podczas burzy piaskowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-16)
 • I niech mi ktoś powie, że nie żyjemy w państwie totalitarnym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Krystus(2012-03-16)
 • U nas na osiedlu jest pięknie posprzątane, chodniki i drogi po zimie zamiecione, piasek wywieziony, trawniki wygrabione / pochwała dla sielanki/. Niestety w sąsiedztwie są tereny miejskie i o zgrozo wszystko nawiewa do nas. Straż Miejska winna wyznaczyć termin ostateczny na uprzątniecie terenów i sypać mandaty. A ulice miejska - szkoda gadać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rena(2012-03-16)
 • A przy Mickiewicza 3 chodnik usłany psimi kupami, że przejść nie można, bo włascicielka 2 psów "wyprowadza" je na chodnik, sama stojąc w kapciaach w klatce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-17)
 • pierw niech posprzataja na Winnej obok siebie, potem na Pl. Konstytucji, gdzie ogromna dzialka w samym Centrum straszy od lat. ale wlaściciel to olewa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-18)
 • wiosenne porządki, no właśnie, działacze elbląskiego PiS, kiedy referendum za odwołaniem prezydenta ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne EVA MINGE
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
OKOWOKO s.c.