UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czas na zmiany – jak wybrać tabletki na rzucenie palenia?

 
Czas na zmiany – jak wybrać tabletki na rzucenie palenia?

Jednym z najczęściej podejmowanych wyzwań noworocznych jest rzucenie palenia. Są tacy, którzy jak mantrę to postanowienie powtarzają co roku, albo nawet częściej. Prawdą jest jednak to, że bez odpowiedniej pomocy większości z palaczy po prostu nie uda się z nałogiem zerwać. Poza specjalnymi tabletkami na rzucenie palenia lub innymi preparatami przyda się również wsparcie rodziny oraz znajomych oraz oczywiście samozaparcie.

 Popularne suplementy mają za zadanie zmniejszyć zapotrzebowanie organizmu na nikotynę. Z czasem mogą je całkowicie zlikwidować. Warto podjąć ten krok w kierunku zdrowszego życia.
     
     Dlaczego warto rzucić palenie?

     Jeśli przeszkadza ci nałóg z różnych powodów – społecznych, zdrowotnych czy finansowych, możesz spróbować tabletek na rzucenie palenia. To jedna z najpewniejszych i najskuteczniejszych metod walki z trującym przyzwyczajeniem. Coraz więcej w mediach się również mówi o szkodliwości palenia i negatywnym wpływie na wszystkie układy organizmu. Poza tym jest to bardzo kosztowny nałóg, więc oszczędności z miesiąca na miesiąc też powinny nas utrzymywać w przeświadczeniu, że po prostu było warto. Rzucenie palenia na przykład przy wykorzystaniu tabletek na rzucenie palenia zmniejsza ryzyko zawału, wylewu i udaru mózgu, różnych nowotworów oraz poprawia wygląd skóry i włosów. Zmniejsza się również uporczywy kaszel i chrypka.
     
     Moc preparatów na rzucenie palenia
     Popularne tabletki na rzucenie palenia przede wszystkim mają w pewien sposób oszukać mózg i układ nerwowy. Zawarta w nich cytozyna – czyli substancja czynna o działaniu podobnym do nikotyny jest skutecznym związkiem organicznym pochodzenia roślinnego, który wykorzystywany jest do leczenia uzależnienia od tytoniu. Działanie tabletki na rzucenie palenia polega na oszukiwaniu organizmu poprzez pobudzanie układu nerwowego w taki sam sposób, jak czyni to nikotyna. Z czasem takie działanie skutkuje zahamowaniem odczuwania przyjemności z palenia papierosów. Dodatkowo tabletki na rzucenie palenia z cytozyną pobudzają wydzielanie dopaminy i adrenaliny, a tym samym stymulują układ oddechowy i naczyniowy. Ich najważniejszą zaletą będzie to, że są w pełni bezpieczne i nieuzależnianie. O ile oczywiście nie będziemy ich łączyć podczas kuracji z nikotyną.
     
     Skuteczna terapia
     Ilość dostarczanej cytozyny w tabletkach na rzucenie palenia jest dokładnie zaplanowana w rozkładzie tygodniowym. Sama kuracja może trwać nawet pięć  tygodni i w wielu przypadkach kończy się sukcesem. Przed rozpoczęciem przyjmowania suplementów warto się skonsultować ze specjalistą, szczególnie gdy jesteśmy po zawale lub cierpimy na choroby rdzenia nadnerczy. Cytozyna jest również przeciwwskazana u osób ze schizofrenią, chorobą wrzodową oraz dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.
     Poza preparatami z cytozyną na rynku znaleźć można tabletki na rzucenie palenia, których czynną substancją jest nikotyna. Dzięki nim przez okres nawet dwóch miesięcy jesteśmy w stanie regularnie dostarczać organizmowi tak potrzebnej jemu substancji, oczywiście stopniowo zmniejszając jej ilość. Wybór odpowiedniego środka jest zapewne łatwiejszy niż sama decyzja o rzuceniu palenia, ale warto ją podjąć przede wszystkim z troski o własne zdrowie oraz naszych najbliższych.
     

     ----- materiał płatny -----
     
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl