UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czego chcą dzieci?

 
Elbląg, Czego chcą dzieci?
fot. Michał Skroboszewski

Festynów, zawodów sportowych, nowych placów zabaw, ale także... montażu piłkochwytów przy jednej ze szkół. Tak przynajmniej wynika z projektów uchwał, nad którymi debatowali młodzi radni podczas II sesji Samorządów Uczniowskich elbląskich szkół podstawowych. Zobacz zdjęcia.

- To niebywała okazja do tego, abyśmy mogli zaprezentować nasze pomysły dotyczące rozwoju miasta oraz aby nasze miasto uwzględniało potrzeby najmłodszych elblążan – tymi słowami Daria Przybyszewska, przewodnicząca II sesji Samorządów Uczniowskich elbląskich szkół podstawowych rozpoczęła obrady „młodej” Rady Miejskiej.
       Tak, jak w ubiegłym roku, w sali sesyjnej elbląskiego ratusza spotkali się przedstawiciele samorządów szkolnych elbląskich szkół podstawowych, aby podjąć uchwały mające poprawić komfort życia najmłodszych mieszkańców Elbląga.
       - Przygotowaliśmy projekt pn. „Elblążanie jedzą zdrowe śniadanie”. Ma on integrować mieszkańców miasta i pozwolić na fajną zabawę – mówiła Kamila Ołdakowska reprezentująca Szkołę Podstawową nr 9.
       Oprócz tego młodzi radni chcieli organizacji festynów i zawodów sportowych, podjęcia programów skierowanych do seniorów. Wśród propozycji znalazły się także „twarde” inwestycje: zagospodarowanie terenu i budowa placu zabaw przy SP 1, utworzenie siłowni zewnętrznej przy SP 15, montaż piłkochwytów przy SP 12 oraz wybiegu dla psów w parku im gen. Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego. Zwrócić uwagę należy na projekt SP 25, która zaproponowała... utworzenie miejskiej wypożyczalni rowerów, która funkcjonowałaby na bazie elbląskich szkół.
       Teraz propozycjami uczniów zajmie się prezydent Elbląga i jego urzędnicy. Propozycje, które ratusz uzna za „realne” zostaną wprowadzone w życie.
       - W poprzednim roku taka sesja zafunkcjonowała po raz pierwszy i to dzięki jej uczestnikom dziś podejmowane są działania dotyczące budowy boiska przy Szkole Podstawowej nr 21, powstaje strefa aktywności w Parku Kajki, odbędzie się bieg im. generała Nieczuja – Ostrowskiego – wymieniała Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego.
       Uczniowie zagłosowali za przyjęciem wszystkich projektów uchwał przygotowanych przez szkolne samorządy. O ich dalszych losach zadecyduje prezydent Elbląga.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Dzieci chcą nowego prezydena więc panie Wróblewski niedługo wybory i czas na zmiany. Elbląg i jego mieszkańcy zasługują na lepszego prezydenta miasta, który przede wszystkim będzie dbał o ich interesy. Adios Amigo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 9
  (2018-05-30)
 • Czyli zero rozsądnych, oryginalnych pomysłów wśród młodych, wyłącznie konsumpcja i powtarzanie zasłyszanych głupot po starych niedojdach z rady miejskiej (plac zabaw, siłka na powietrzu, sralnia dla psów, festyny) - i teraz tylko nie wiem czy to dzieciaki takie puste, czy po prostu z głupich rodziców małpują?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 9
  NoFuture(2018-05-30)
 • Młodzi myślą o seniorach, zwierzakach - nie tylko o sobie. gratuluję !!!!! piękna postawa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 3
  (2018-05-30)
 • Ze wszystkich projektów najfajniejszy jest: "utworzenie miejskiej wypożyczalni rowerów, która funkcjonowałaby na bazie elbląskich szkół", projektu SP 25.Warto się nad tym zastanowić biorąc przykład z wielkich miast w Polsce i kampanii "Rowerowy maj" w Elblągu (mimo, że nie cały Elbląg brał udział). Służyłoby to wszystkim, a nie tylko pojedynczym przykładom. A o to chyba chodziło w idei samorządów uczniowskich?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 4
  (2018-05-30)
 • Dzieci i ryby głosu nie mają i to jedna z dobrych zasad starych normalnych czasów. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 6
  hendryk(2018-05-30)
 • Dzieci chcą Placu zabaw. Pomóż zrealizować te marzenie, wystarczy tylko GŁOSOWAĆ. Zarejestruj się na podworko.nivea.pl i ODDAJ GŁOS SP12 bierze udział w ogólnopolskim konkursie PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA. By dostać się do tego konkursu nakręciliśmy film, ukazujący talenty naszych uczniów, a jest ich bardzo wiele. www.youtube.com PROSIMY O WSPARCIE! Nie konkurujemy z żadną inną szkołą z obszaru Elbląga Wystarczy zarejestrować się na stronie (LINK poniżej) i oddać głos raz dziennie. Z jednego adresu IP można oddać maksymalnie 5 głosów dziennie. Można pobrać darmową aplikację Podwórka Nivea i wtedy głosowanie jest jeszcze prostsze! GŁOSUJMY codziennie do 22 czerwca i podarujmy naszym dzieciom idealne miejsce do zabawy! Krok 1-zarejestrujsię na podworko.nivea.pl Krok 2 - odbierz na swojej skrzynce maila aktywacyjnego i kliknij "POTWIERDZENIE KONTA" Krok 3 - zaloguj się na "podwórku NIVEA", wybierz naszą lokalizację i oddaj głos na SP 12 w Elblągu (administator strony prosi o potwierdzenie znajomości regulaminu, a następnie weryfikację: "potwierdź, że nie jesteś robotem") Krok 4 - po oddaniu głosu pojawia się komunikat "DZIĘKUJEMY ZA ODDANY GŁOS"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2018-05-30)
 • Dzieci chcą kortów tenisowych a nie parkingów!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2018-05-31)
 • Chcemy patriotów w zarządzie miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 2
  Ruch11Listopada(2018-05-31)
 • @Ruch11Listopada - Patrioci to pod Olszynką Grochowską leżą, możesz do nich dołączyć - weź szpadel i idź się zakop, razem z tym przygłupem Maryjanem Kowalskim i jełopami od Kukiza:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  maharadżaKawuru(2018-05-31)
 • czego dzieci chcą godnego życia, wakacji, które wniosą w ich życie troszkę mądrości, poznania kraju, mądrych włodarzy, którzy zadbają o wszystkie aspekty tak jak dbają o swoje zady, by przyszłość dzieci w Polsce nie była powtórką dziadków, rodziców, bo wciąż trzeba było walczyć o coś w pieprzonym kraju, w którym dobrze pasą się jedynie politycy i przedsiębiorcy, tego dzieci chcą, normalności i do tego mają prawo, gdyż są solą tej ziemi, która nie za bardzo jest solą dla mieszkańców,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  grace(2018-05-31)
 • mamy mądrą młodzież, dzieci, tylko dorośli ludzie rodzice, nauczyciele niszczą ich piękne umysły, ,, ,wciąż się boję o ich przyszłość, bo naród, który ignoruje swą przeszłość nie zana dobrej przyszłości, te słowa kieruje do rządzącej pustej masy włodarzy,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  grace(2018-05-31)
 • naprawdę 25 chce tego na "bazie wszystkich szkół" czy tylko na bazie swojej jednej? znając tę szkołę i tę dyrekcję raczej to drugie. Elbląg to nie turystyczne miasto, . Kto miałby te rowery wypożyczać? Miejscowi swoje rowery mają, a ci, którzy ich nie posiadają, nie maja pieniędzy na wypożyczenie i inne, ważniejsze potrzeby. Pomysł typu "musimy coś wymyślić bo zaraz rada"… za to inne szkoły wykazały się pomysłowością, twórczością oraz wrażliwością. Gratulacje !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2018-05-31)
Reklama