Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Cztery kolory i cztery tygodnie profilaktyki bezpieczeństwa

 
Elbląg, Cztery kolory i cztery tygodnie profilaktyki bezpieczeństwa fot. nadesłana
Rek

Niebieski, biały, czerwony i kolorowy. Te cztery kolory symbolizują cztery tygodnie spotkań z przedstawicielami służb mundurowych i ratownictwa. Kolor niebieski symbolizuje tydzień pierwszy i są to spotkania maluchów z policjantami i strażnikami miejskimi.

Zainteresowanie projektem jest bardzo duże. Oprócz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, dzieci mogą zobaczyć sprzęt mundurowych i zwiedzać komendę.
     Pomysł zrodził się z potrzeby zwiększenia dbałości o bezpieczeństwo tych najmłodszych dzieci w wieku od 3 do 5 lat. W działaniach pod nazwą „Bezpieczny El-Przedszkolak” biorą udział wszystkie, 22 przedszkola działające na terenie Elbląga. Akcja rozpoczęła się w miniony poniedziałek 14 września a zakończy 9 października br.
– Głównym założeniem projektu jest edukacja młodego pokolenia z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zależy nam na tym aby aktywować społeczeństwo w zakresie występujących zagrożeń, takich jak bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo środowiska naturalnego, czy ochrona zdrowia. – mówi st. sierż. Katarzyna Stankiewicz, policjantka – dzielnicowa.
     W porozumieniu ze służbami mundurowymi dzieci odwiedzają instytucje i są odwiedzane przez funkcjonariuszy w swoich placówkach. Słuchają wykładów związanych z bezpieczeństwem, zwiedzają komendę, oglądają sprzęt i dostają światełka odblaskowe, poznają także tajniki pracy techników kryminalistyki. Wszystkie elbląskie przedszkola realizują projekt równomiernie Tydzień Niebieski to spotkania ze stróżami prawa, Tydzień Biały to służba zdrowia, Tydzień Czerwony symbolizuje strażaków a Kolorowy – wojsko.
– Od lat kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo, posiadamy certyfikat „Bezpieczne Przedszkole” i te nasze działania chcieliśmy sformalizować. Sama realizacja projektu rozpoczęła się od kilku etapów. Najpierw był pomysł, który zrodził się wiosną br., później stworzyłam projekt. Został on zaakceptowany przez urzędników z ratusza. Dzięki współpracy z Departamentem Edukacji Sportu i Turystyki jak również z przedszkolami nr 24 i 4, udało nam się wdrożyć go w życie i koordynować. – mówi pomysłodawczyni projektu Danuta Pacek, Dyrektor Przedszkola nr 8 w Elblągu.
     W ramach akcji, elbląskie przedszkola zorganizowały konkurs plastyczny na logo projektu. Zwycięska praca zostanie wyłoniona 9 października na hali MOS w Elblągu podczas olimpiady sportowej podsumowującej współpracę wszystkich podmiotów zaangażowanych w projekt. Fundatorem nagród rzeczowych będzie Urząd Miejski w Elblągu, wszystko to w ramach programu „Bezpieczny Elbląg”.
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED