Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy będzie oddział geriatryczny? Czy szpitale będą łączone?

 
Elbląg, Czy będzie oddział geriatryczny? Czy szpitale będą łączone?
Radna Maria Kosecka (fot. Witold Sadowski)

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Szpitala Miejskiego przy ul. Żeromskiego brakuje łóżek, chore osoby oczekują w kilkumiesięcznych kolejkach. Jaka jest możliwość zwiększenie ilości miejsc dla oczekujących i kiedy zostanie uruchomiany oddział geriatryczny? – takie zapytanie złożyła radna Maria Kosecka podczas poniedziałkowej (30 grudnia) sesji Rady Miejskiej.

Problem opieki nad osobami starszymi staje się w Elblągu coraz dotkliwszy. Społeczeństwo się starzeje, o potrzebie rozwiązań, które byłyby reakcją na ten fakt, mówi się od lat, ale w ślad za tym nie idą konkretne działania. Zapytanie złożone przez Marię Kosecką dotyczy właśnie tego problemu:
     
„W ostatnim okresie zwróciła się do mnie o pomoc osoba poszukująca możliwości opieki dla ciężko chorego ojca. Sama jest schorowana (pierwsza grupa inwalidzka), cierpi na chorobę nowotworową. Wielomiesięczne oczekiwanie na umieszczenie w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym było dla nich perspektywą nie do przyjęcia. Znacząca część społeczeństwa Elbląga jest zaliczana do sektora ludzi starych, ich odsetek przekracza 16 proc., dlatego musimy stworzyć warunki do zapewnienia odpowiedniej opieki głównie dla osób schorowanych, którym rodzina nie może zagwarantować pomocy w miejscu zamieszkania.
     Szpital przy ul. Żeromskiego nadal pozostaje w zawieszeniu. Wcześniejsze propozycje porządkowania określonych oddziałów zostały zatrzymane, niczego w zamian nie zaproponowano. Jak długo będziemy czekać w bezsilności i nieudolności poradzenia sobie z kwestiami zadłużenia tego Szpitala oraz trzymania zatrudnionych tam ludzi w niepewności? Już stracono kilkanaście lat i pokrywano z budżetu miasta milionowe zadłużenia. Gdy Szpital wyszedł niemalże na prostą, znów wrócono do poprzednich, złych rozwiązań.
     Zapytanie dotyczy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, który działa w Szpitalu Miejskim. Oddział ten w pełni obłożony pacjentami ma innego rodzaju problem – brak łóżek, na których można by położyć chore osoby, dlatego oczekują one w kolejkach kilkumiesięcznych. A przecież to są starsi, schorowani ludzie, którzy nie mogą czekać wiele miesięcy, bowiem pomoc ta jest niezbędna natychmiast.
     Pobyt na tym oddziale jest odpłatny. Jaka jest możliwość zwiększenie ilości miejsc dla oczekujących i kiedy zostanie uruchomiany oddział geriatryczny?
     I jeszcze inna kwestia z tym związana. Czy istnieją jakiekolwiek zasady, według których przyjmowani są na oddział pacjenci? Jedni przyjmowani są od razu, inni po wielu miesiącach albo wcale. Kto o tym decyduje i na jakiej podstawie?      
Radna Maria Kosecka”
     Odpowiedź na to zapytanie prezydent Jerzy Wilk przekaże Radnej na piśmie.
     Radni podczas sesji pytali też o inną kwestię związaną ze Szpitalem Miejskim, mianowicie o plany jego połączenia ze Szpitalem Specjalistycznym (dawnym wojskowym). Czy plany te będą realizowane, czy władze miasta od nich odstąpiły. I na to pytanie Prezydent ma odpowiedzieć na piśmie.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Tej Pani już podziękujemy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46 12
  (2014-01-01)
 • To wielkie niedopatrzenie że pani Kosecka zamiast leżeć na oddziale geriatrycznym zasiada na posiedzeniach Rady Miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46 12
  (2014-01-01)
 • PO miało już możliwość pokazania jak dba o miasto, widać jak się to skończyło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40 9
  (2014-01-01)
 • I znów Kosecka, dość, ile można ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  44 9
  UszatekzPO(2014-01-01)
 • no nie wytrzymam i muszę wreszcie wygarnąć pani Marysi od serca, prosto z mostu, szczerze, bo nie to nmnie boli, to tak nie może być, trzeba w końcu wygarnąć: pani Marysiu pani tak nie może ciężko pracować, pani się zamęczy i z tego przepracowania mogą być jakies komplikcje zdrowtne, musi pani się wreszcie zacząć oszczędzać, przecież to na Herkulesa tyle zadań to za duzo, a to lampy doświetlające, a to gospodarka mieszkaniami, a teraz oddział geriatyczny, pani Marysiu w trosce o pani zdrowie apeluję, niech pani zwolni tempo, niech pani chroni swoje zdrowie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 5
  prostozmostu(2014-01-01)
 • Niech ktos napisze, czy ta Pani cos zrobiła dla tego miasta ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 6
  (2014-01-01)
 • Ale wy tylko narzekacie, przecież gdyby nie nasza PANI MARYSIA to do tej pory tramwaje byłyby bez nazw, a bez tych nazw żyłoby się w Elblągu dużo gorzej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35 4
  (2014-01-01)
 • Tak zrobiła wiele, nazwała tramwaje !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 4
  (2014-01-01)
 • pamiętam panią Kosecką jak pracowała chwilowo w Zamechu he he nie była zbyt robotna za topyskata
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 2
  pamiętliwa(2014-01-01)
 • Powiem szczerze nie jestem pani zwolennikiem, lecz jeśli sprawę zwiększenia łóżek na oddziale rozwiąże pani pozytywnie i nie będzie to jak zwykle w pani wykonaniu bicie piany chylę przed panią czoło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 5
  zły(2014-01-01)
 • Dobry PR! Trzeba Szpital jest nie od dziś proszę Pani. Problemy ze starszymi, schorowanymi osobami są nie od dziś. Piękny gest. Szkoda tylko, że za Nowaczyka i Słoniny nie walczyła Pani o dobro Obywatelskie! Ps. A jak tam z Elbląskim Hospicjum? Też proszę sie upomnieć o wsparcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 3
  (2014-01-01)
 • Do pamiętliwej, Takie pyskate, mącicielki, zadufane w swe możliwości pseudo społeczniczki są również i na "Zawadzie", zahukać próbują każdego. Ale mieszkańcy głupi nie są.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 2
  liczękaskę(2014-01-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Polar z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA