Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Czyste obietnice?

Elbląg, Czyste obietnice? Stefan Rembelski

Komitet Wyborczy Wyborców "Czysta Lista" oficjalnie przedstawił swojego kandydata na prezydenta Stefana Rembelskiego i nazwiska kandydatów na radnych.

Druga już konferencja komitetu, podobnie, jak pierwsza, odbyła się w jednej z restauracji na Starym Mieście. Inicjator powstania komitetu "Czystej Listy" i kandydat na prezydenta Stefan Rembelski przypomniał zarysy programu, które przedstawił kilkanaście dni temu. Mowa jest w nim - przypomnijmy - o wspieraniu powstawania małych firm, ochronie lokalnego handlu czy pozyskaniu pieniędzy na ochronę przeciwpowodziową Żuław.
     W czasie spotkania Stefan Rembelski najwięcej mówił jednak o potrzebie ujednolicenia listy podręczników używanych w elbląskich szkołach tak, by mógł powstać wtórny rynek podręczników (na tym rynku panuje dziś całkowita wolność, rodzice uskarżają się często na to, że nie mogą dziecku kupić używanych książek, bo każda klasa ma inne – przyp. aut.) i tego, że miasto powinno udzielać mieszkańcom pomocy w uzyskaniu od lekarzy skierowań na badania specjalistyczne.
     Kandydat na prezydenta zapewnił także - w imieniu nieobecnych na spotkaniu - kandydatów na radnych, że z chwilą wyboru do Rady Miejskiej radni "Czystej Listy" ograniczą wysokość diet do poziomu zasiłku dla bezrobotnych, a z uzyskanych w ten sposób pieniędzy (miesięcznie wg obowiązujących stawek będzie to około 12,5 tys. złotych – przyp. aut.) radni utworzą fundusz rozwoju przedsiębiorczości.
     Rembelski nie był jednak w stanie odpowiedzieć na sugestie dziennikarzy, że każda próba ograniczenia wolności wydawnictw w oferowaniu szkołom podręczników może się spotkać z odpowiedzią w postaci pozwu sądowego o próbę ustanowienia monopolu; nie potrafił także podać sposobu, w jaki wybierze wydawnictwo lub wydawnictwa, które jako jedyne będą dostarczać do szkół wybrane podręczniki.
     Stefan Rembelski nie odpowiedział także na uwagi o tym, że zgodnie ze swoimi kompetencjami samorząd nie może ingerować w relacje pacjent – lekarz, oraz na przypomnienie ze strony dziennikarzy, że wszystkie dotychczaowe obietnice różnych ugrupowań dotyczące obniżenia diet i doświadczenia debat na ten temat prowadzonych na forum polskiego parlamentu okazały się jedynie przedwyborczymi obietnicami.
     Na pytanie, co jest siłą ekipy, którą chce wprowadzić do Rady i Urzędu Miejskiego (wśród 50 kandydatów jest 7 kobiet i 8 osób w wieku do 30 lat, ponad połowa - jak podkreślał kandydat ma wyższe wykształcenie – przyp. aut.), Rembelski odpowiedział, że świeżość, brak doświadczenia w polityce i zapał do pracy.
     - Są to ludzie, którzy chcą wnieść do Rady swoje zawodowe doświadczenie i nie liczą na apanaże - powiedział Rembelski.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Być może są to ludzie uczciwi. Jeśli nie — jest mi absolutnie wszystko jedno, czy kraść będą oni, czy jakiekolwiek inne ugrupowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Michał(2002-10-05)
 • nie chcą kasy??!! tu mi śmierdzi podstępem! to moze niech calkiem z diet zrezygnuja i polowy pensji i ta kase niech przeznacza na pomoc najbiedniejszym mieszkancom miasta.ale mam pomysla!!! no nie?:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  x:::)))(2002-10-06)
 • Pan Rembelski ma zasługi, rozłożył zakład w Pasłęku chrońmy nasze miasto Elbląg przed tego typu ludźmi. Nie jest to prawy polityk lecz typowy karierowicz dbajacy tylko o własny wizerunek i w dodatku niewiele potrafi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zamechowiec(2002-10-07)
 • do przedmówcy - kandyduję z listy "Czas na Elbląg" moje hasło wyborcze to - "DIETA RADNEGO DLA POTRZEBUJĄCEGO - to nie obietnica to zobowiązanie". Zapewniam Cię, że to nie śmierdzi. Bardzo często słyszę opinie podobne do Twojej, "kandydują bo tam jest kasa". Chcę ten stereotyp przełamać i jeżeli wyborcy pozwolą mi na sprawowanie mandatu radnego, moja przyszła dieta zasili rodziny elblążan, które potrzebują wsparcia. Jak widzisz Twój pomysł został już zrealizowany - i nie jest rodem z popularnego serialu komediowego. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ZYGMUNT TUCHOLSKI(2002-10-07)
 • żeby wprowadzić niskie diety, to musiałby mieć większoszość w Radzie, a to mu mie zagraża. Jest to podobny chwyt propagandowy, jak Samobrona w Sejmie wniosła projekt o obniżenie diet poselskich, wiedząc że i tak nie przejdzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czytek(2002-10-07)
 • Przepraszam, że użyłem skróconej nazwy komitetu "Czas na Elbląg", pełna nazwa brzmi Komitet Wyborczy Wyborców Centroprawicy "Czas na Elbląg"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zygmunt Tucholski(2002-10-07)
 • Dla jasności - mówiłem o Rembelskim.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czytek(2002-10-07)
 • Odlewnia Żeliwa o którą troszczy się zamechowiec od wznowiła produkcję idaje zatrudnienie 40 osobom, buduje pozytywny wizerunek na rynku bankowym i poszerza swoją ofertę rynkową pozyskując do współpracy jako odbiorcę odlewów firmę Renoult z Francji. Udało się to osiągnąć ciężką pracą ludzi tu zatrudnionych przy dużej życzliwości stałych klientów firmy. Ale tego już zdezorientowany propagandą związkową "Zamechowicz" nie zauważa, tak jak nie zauważa również, że wiele upadłych spółek w Elblągu nie odrodziło się w żadnej formie i pewnie nigdy już działalności produkcyjnej nie podejmie .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obiektywny(2002-10-07)
 • Do Pana Zygmunta Tucholskiego. Proszę Pana, czy "moim zdaniem" nie powinno być zbiorem opinii? Widzę, że ostro zaczął Pan swoją kampanię. Dlaczego tylko takkim tanim kosztem? Nie stać Pana na inną reklamę? I w takiej sytuacji Pan pisze, że odda swoją dietę dla potrzebującego. Przecież na kasie Panu zależy jak nikomu innemu. Coś mi się nie chce wierzyć w tą Pana obietnicę czy zobowiązanie. Coś mi jednak tutaj smierdzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niewierny Tomasz(2002-10-07)
 • "DIETA RADNEGO - DLA POTRZEBUJACEGO (ZYGMUNTA TUCHOLSKIEGO - moje przypomnienie)"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niewierny Tomasz(2002-10-07)
 • Do obiektywnego. Gdzie Zamechowiec napomknął o odlewni żeliwa???? Piło się coś obiektywnie? O ile wiadomo Stefan udawał, że pracuje (poniekąd w ten sposób rozkładając) w innej firmie dawnego Zamechu. Obiektywnie rzecz biorąc jak miałby być takim prezydentem jak był pracownikiem, to ja dziękuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Żegnam.(2002-10-07)
 • Do niewiernego Tomasza - skąd stwierdzenie, że zależy mi na kasie jak nikomu innemu. Rozumiem ,że moje zobowiązanie może rodzić emocje, ale żeby aż takie? Był już w historii jeden niewierny Tomasz. Mam nadzieję, iż Ty współczesny niewierny Tomaszu będziesz mógł się osobiście przekonać o prawdziwości mojego zobowiązania. Co do reklamy czyli kampanii wyborczej informuję, iż zostanie rozpoczęta za 3-4 dni. Jeżeli mieszka Pan w okręgu nr 2 to być może spotkamy się osobiście. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zygmunt Tucholski(2002-10-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Fototapety do łazienki
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Jezioro