Poniedziałek 15-10-2018, imieniny Teresy, Florentyny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści. Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści.

Dajmy szczęście dzieciom

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ofiarowuje szczęście tym dzieciom, którym brakuje go w domu rodzinnym. Możemy wesprzeć działania tej organizacji przekazując jeden procent swoich podatków.

Obowiązkiem TPD jest czuwanie nad przestrzeganiem praw dzieci, dbanie o ich bezpieczny rozwój zgodnie z Konwencją o Prawach Dziecka.
     - Naszym działaniom przyświeca motto Juliana Tuwima "Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe - być szczęśliwym, drugie - uszczęśliwiać innych" – mówi Magdalena Byzdra z elbląskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. - Staramy się zapewnić odrobinę szczęścia dzieciom, zwłaszcza tym, które niestety nie znają ciepła domu rodzinnego.
     - Przy Zarządzie Okręgu TPD w Elblągu działa, m.in. Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie, w ramach którego prowadzimy diagnozę i terapię z zakresu psychologii, pedagogiki, logopedii - kontynuuje Magdalena Byzdra. - Ponadto prowadzimy działania interwencyjno - mediacyjne w domu rodzinnym oraz w szkole. Działa również Ośrodek Edukacyjno-Szkoleniowy, którego celem jest stałe podnoszenie kwalifikacji osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, jak również poszerzanie dotychczasowej działalności edukacyjno - szkoleniowej dla rodziców i opiekunów.
     Towarzystwo Przyjaciół Dzieci prowadzi także telefon zaufania, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00, 28 kół TPD przy szkołach podstawowych, gimnazjalnych w Elblągu i powiecie - w tym Koło Pomocy Dzieciom z Niepełną Sprawnością Ruchową, zrzeszające ok. 50 dzieci i ich rodziców.
     Ponadto m.in. organizuje pomoc i opiekę nad dziećmi z rodzin biednych, rozbitych, zagrożonych patologią poprzez doroczne zbiórki żywności w elbląskich sklepach (w ramach Elbląskiego Banku Żywności); współpracuje z francuską Fundacją z Deulemont i Compiegne, które przekazują elbląskiej organizacji pomoc humanitarną; organizuje turnusy rehabilitacyjne, socjoterapeutyczne z psychologami i pedagogami, kolonie zdrowotne, językowe i o profilu ekologicznym.
     - Wkładamy w naszą pracę wiele serca i zrozumienia dla problemów współczesnej rodziny - dodaje Magdalena Byzdra. - Staramy się udzielać naszym podopiecznym wsparcia, aby mimo przeciwności pozostała ona wciąż rodziną. Jednakże wszystkie działania wymagają nakładów finansowych, czasem dobra wola, pomysły są niestety niweczone przez brak funduszy. Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne działania, płynące z głębi serca pomogą wielu potrzebującym dzieciom.
     Od 2004 r. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest organizacją pożytku publicznego. Dlatego też może otrzymywać wsparcie z naszych podatków. Każdy może przekazać na konto Zarządu Oddziału Okręgu TPD w Elblągu Bank Milennium SA 07 1160 2202 0000 0000 5025 7445 jeden procent swoich podatków.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna III
RTV + SZAFA