Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

"Dar" dla niepełnosprawnych

Od powstania Stowarzyszenia Przyjaciół Niepełnosprawnych "Dar" w Jantarze (gm. Stegna), minęły już trzy lata, ale dopiero od niedawna mogło się ono zająć swoim statutowym działaniem, czyli prowadzeniem Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych.

Na początku był pomysł. Grupa osób na czele z Ryszardem Fidutem postanowiła utworzyć w Stegnie Warsztaty Terapii Zajęciowej. Chodziło o to, aby kilkudziesięciu niepełnosprawnych z gminy mogło wyjść w końcu poza mury swoich domów. Zawiązało się stowarzyszenie, któremu radni poprzedniej kadencji użyczyli budynek po byłej szkole w Jantarze. Środków stowarzyszenia starczyło jedynie na remont dachu. Po wielu staraniach tuż przed świętami Bożego Narodzenia w ubiegłym roku pozyskano środki z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych z przeznaczeniem na wykorzystanie ich... w ciągu kilku dni jeszcze tego samego roku. Tylko dzięki determinacji członków stowarzyszenia można było zakupić w tym terminie niezbędne materiały, a następnie już na spokojnie przystąpić do modernizacji pomieszczeń.
     Efekt remontu do niedawna zrujnowanego budynku mogli podziwiać radni Stegny podczas ostatniej wyjazdowej sesji. Wnętrza WTZ zrobiły na radnych duże wrażenie. Zachwalano zaradność i skuteczność działań stowarzyszenia.
     - Włożyliśmy w ten remont wiele wysiłku. Niejednokrotnie sam przestawałem wierzyć w powodzenie naszej pracy, ale na szczęście udało się. Dzięki WTZ ich uczestnicy mają drugi dom - mówił Ryszard Fidut, który w stowarzyszeniu pełni funkcję prezesa.
     Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. W zajęciach WTZ uczestniczy obecnie 25 osób, jednak stowarzyszenie liczy, że wkrótce będzie ich więcej.
     Fakt, że sesja odbyła się w siedzibie WTZ, nie był przypadkowy. Tego dnia radni podjęli dwie uchwały bezpośrednio związane ze stowarzyszeniem. Pierwsza z nich dotyczyła przedłużenia umowy użyczenia nieruchomości byłej szkoły do końca 2012 roku. Druga - udzielenia nieoprocentowanej pożyczki krótkoterminowej w wysokości 33 tys. zł z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań związanych z modernizacją pomieszczeń przeznaczonych na warsztaty terapii zajęciowej. Koszt remontu wyniósł nieco ponad 147 tys. zł, z czego prawie 114 tys. zł pochodziło ze środków PFRON.
OZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka GODŁO
Naszywki
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
POLO z HAFTEM